Facebook Google+ Twitter

Japończycy w walentynki obdarowują się czekoladkami

14 lutego Japonki obdarowują swoich ukochanych czekoladkami. Słodkie upominki dostają też ojcowie od swoich córek i mężowie od żon. Chłopcy i mężczyźni, którzy w lutym zostali obdarowani czekoladą, powinni się zrewanżować miesiąc później, 14 marca. Wówczas swoje "walentynki" mają kobiety.

www.sxc.hu– W Japonii również obchodzimy walentynki, ale święto to wygląda zupełnie inaczej niż w Europie – mówi Yuka Szigemi, studentka z Tokio i dodaje – tradycyjny prezent to czekolada, którą Japonki obdarowują przedstawicieli płci męskiej.

"Biały dzień" to okazja do rewanżu

Co ciekawe, nie tylko zakochane pary robią sobie niespodzianki. W tym dniu również ojcowie otrzymują słodycze od swoich córek, a żony obdarowują mężów. Charakterystyczny jest fakt, że w walentynki obdarowanymi są jedynie przedstawiciele płci męskiej. Kobiety nie dostają nic. Okazją do rewanżu jest tak zwany "biały dzień", obchodzony 14 marca. Chłopcy i mężczyźni, którzy w lutym zostali obdarowani czekoladą, powinni się tego dnia zrewanżować. Również i tym razem najpopularniejszy prezent to czekolada, niektórzy jednak decydują się np. na bukiet kwiatów.

14 luty to specjalny dnień dla Japonek, które chcą wyznać uczucie swoim wybrankom: tego dnia wypada im zaproponować chodzenie ze sobą. Samotne dziewczęta wymieniają się łakociami z przyjaciółkami.

Sam zwyczaj to dla młodych Japończyków nie tylko przyjemność, ale i powód do stresu. – Miejscem dawania czekoladek wśród młodych ludzi jest zwykle szkoła – opowiada Yuka. – Chłopcy zawsze martwią się o to, ile który z nich dostanie czekolady. Ten, który dostanie najwięcej, zyskuje opinię ulubieńca dziewcząt.

www.sxc.huŚwięto miłości, czy nakręcanie handlu?

Yuka nie jest fanką żadnego z tych świąt – Według mnie, walentynki są po to, by nakręcać handel w sklepach z czekoladą. Zarówno przed nimi, jak i przed "białym dniem” w sklepach pojawiają się ogromne półki pełne najróżniejszych czekoladek. Są jednak tacy, którzy starają się zerwać z tradycją i na przykład zamiast czekoladki wręczyć swojemu lubemu zrobiony na drutach swetr czy szal. Dla mnie walentynki to okazja do spotkania się z przyjaciółkami i wspólnego jedzenia łakoci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Trudno określić co lepsze, walentynki w Europie, czy te w Japonii. Jedno jest pewne Azjaci obchodzą je dwa razy. Jak zawsze z Twoich artykułów dowiaduję się czegoś nowego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus za ciekawostkę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

czyli można świętować Walentynki trochę inaczej... świetny pomysł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus za ciekawostkę:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.02.2007 12:21

Ciekawy sposób na walkę z anoreksją. :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.02.2007 11:23

...albo obdarowana dziewczyna swoją ;-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa sprawa... Mam nadzieję, że obdarowany chłopak może się podzielić tą czekoladą :P?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.