Facebook Google+ Twitter

Japończycy walczą z atakiem zimy. Zobacz, jakie mają sposoby

Zima dała o sobie znać w Japonii. Japończycy ze stoickim spokojem znoszą czterometrowe zaspy. Znani z nowych technologii, walczą ze śniegiem na różne sposoby.

Prognozy pogody nie sa optymistyczne. Nadal ma obficie padać. / Fot. Chatama, Creative Commons 3.0 http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Sapporo-Tram_Snow_broom_car_in_Susukino.jpg?uselang=pl Najwięcej białego puchu spadło w prefekturze Niigata na japońskiej wyspie Honsiu. Taka ilość śniegu w Europie mogłaby spowodować stan klęski żywiołowej. Ale nie w Japonii. Japończycy ze stoickim spokojem walczą z czterometrowymi zaspami. Mają na to swoje sposoby.

Podstawowym wyposażeniem każdego gospodarza domu jest pługo-odśnieżarka, która jednocześnie topi śnieg. Woda jednak nie zalega na jezdniach. Specjalnymi kanałami spływa do pobliskich rzek i zbiorników wodnych.Jak podczas tak intensywnych opadów utrzymać przejezdne drogi? Wzdłuż tras ustawione zostały ponad trzymetrowe bariery, które zapobiegają dostawaniu się śniegu na jezdnię. Ułatwiono także życie osobom korzystającym w niepogodę z transportu publicznego. Aby przystanki były lepiej widoczne podczas intensywnych opadów, pomalowano je kolorowymi farbami.

Większość domów ma stożkowe dachy, na których nie zalega gruba warstwa śniegu. W regionie Takada domy mają zadaszane ganki. Mogą się tam schować piesi, których śnieżyca zaskoczyła na przykład w drodze do pracy.

Niestety meteorolodzy nie mają dobrych wieści dla Japończyków. Jak podaje serwis TVN Meteo.pl nadal ma obficie padać.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

8136
  • 8136
  • 10.02.2012 15:40

To się nazywa technologia w służbie człowieka, rewelka!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Faktycznie masakra!

Komentarz został ukrytyrozwiń

... masakra !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.