Facebook Google+ Twitter

Japonia chce ograniczyć emisję gazów cieplarnianych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-10 15:31

Japonia chce ograniczyć emisję gazów cieplarnianych o 15 procent do końca przyszłej dekady. Rząd w Tokio wydał w tej specjalne oświadczenie, które natychmiast skrytykowali niezadowoleni ekolodzy.

Japonia jest jednym z największych emitentów CO2 na świecie, a jednocześnie szybko rozwija czyste technologie energetyczne - na przykład ogniwa słoneczne. Dlatego oczekiwania wobec rządu w Tokio były bardzo duże.

Ale zaproponowany limit oznacza, że Japonia chce zmniejszyć emisje o 8 procent w stosunku do roku 1990, co zdaniem ekologów jest niewystarczające. Eksperci organizacji WWF podkreślają, że limit dla Unii Europejskiej jest ponad dwa razy wyższy - wynosi 20 procent do końca przyszłej dekady, co więcej Japonia nie wywiązała się z poprzednich postanowień zawartych w protokole z Kioto. Rząd w Tokio podkreśla jednak, że w przeliczeniu na jednego mieszkańca Japonia produkuje dwa razy mniej dwutlenku węgla niż USA czy Australia, a zaproponowany limit jest podobny do ograniczeń, do których zobowiązuje się Waszyngton.

Oświadczenie Japonii odczytywane jest jako stanowisko tego kraju przed rozpoczynającym się w grudniu w Kopenhadze szczytem klimatycznym ONZ, podczas którego ma zostać ustalona treść nowego międzynarodowego traktatu w sprawie zmniejszania emisji CO2.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.