Facebook Google+ Twitter

Japonia i Świat. Spotkania na pograniczach kultur

9 marca w Krakowie ruszył cykl wykładów poświęconych Japonii, organizowany przez Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha oraz Katedrę Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 / Fot. Plakat imprezyPrzeznaczony jest on dla studentów UJ, ale także wszystkich zainteresowanych Japonią w kontekście nieco innym, bo interkulturowym i interdyscyplinarnym. Mówiąc krótko – dla każdego coś miłego.

Całość podzielona została na części, w których pracownicy naukowi Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego zapoznają słuchaczy z tą niezwykłą kulturą. Nie zabraknie także tych, którzy z kulturą japońską mają najwięcej styczności, czyli gości z Japonii.

Pierwsza część spotkań dotyczyć będzie kultury popularnej. Słuchacze dowiedzą się
w jaki sposób jest ona łącznikiem między tymi jakże odległymi częściami świata. Może to zainteresować w szczególności miłośników anime – japońskiej animacji, która już dawno opanowała nie tylko Europę. Obraz Japonii w kulturach Zachodu to kolejny aspekt tego bloku tematycznego.

Kolejnym punktem programu będzie coś, co ucieszy nie tylko studentów politologii czy stosunków międzynarodowych. Mowa tu oczywiście o polityce Japonii. Ogromne znaczenie gospodarcze Japonii poniosło za sobą również równie duże znaczenie polityczne tego kraju. Mamy tu więc kolejne interdyscyplinarne spojrzenie na kulturę Japonii. Na wykładach poświęconych tej tematyce dowiemy się na czym polega unikatowość polityki japońskiej, jak wygląda kultura polityczna w tym kraju oraz jak obecnie przedstawia się jej pozycja na arenie międzynarodowej. Nie zabraknie również wątku polskiego - czyli coś dla ciekawych tego, jak wygląda historia stosunków polsko-japońskich.

Jeśli mówimy o kulturze, nie sposób pominąć literatury i sztuki. Będzie to tematyka kolejnych kilku wykładów wygłaszanych przez wybitnych specjalistów.

Informacja, która zapewne ucieszy studentów UJ to fakt, że mają oni możliwość otrzymania zaliczenia w ramach zajęć pozainstytutowych, a także uzyskania oceny po przystąpieniu do egzaminu końcowego.

Wykłady odbywają się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha przy ul. Konopnickiej 26, zawsze o godzinie 18.00.

Szczegółowe informacje o wykładach oraz harmonogram dostępny m.in. na stronie Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha pod adresem:
manggha.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Najcenniejsze chyba są rozmowy z ludźmi, którzy w Japonii mieszkają. Polecam:link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Żeby zrozumieć, trzeba poznawać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

No tak Japonia bliżej ,ale najpierw niech poznają kulturę kurpiów .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.