Facebook Google+ Twitter

Japonia obchodzi 79. rocznicę przyjazdu do tego kraju Maksymiliana Kolbego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-25 13:36

W Nagasaki obchodzono 79. rocznicę przyjazdu do Japonii świętego Maksymiliana Kolbego. Z tej okazji w miejscu, w którym początkowo mieszkał polski misjonarz, odprawiono uroczystą mszę, koncelebrowaną przez kilku japońskich księży.

Ojciec Kolbe przybył do Nagasaki wraz z 4 franciszkanami w 1930 roku. Wybudował tu klasztor i założył zgromadzenie, które zajęło się wydawaniem czasopisma "Rycerz Niepokalanej" po japońsku. "Rycerz" wydawany jest w Nagasaki do dziś.

W kazaniu poświęconym postaci świętego gwardian japońskiego Niepokalanowa, ojciec Akao, wspomniał o słabym zdrowiu ojca Maksymiliana i o ciężkiej pracy, której oddali się polscy misjonarze po przyjeździe do Japonii. Zachęcał do naśladowania pełnej oddania postawy świętego. W czasie mszy japońscy wierni zaśpiewali pieśń, w której nazywany jest on świecącą gwiazdą z Polski.

W Nagasaki mieszka nadal dwóch zakonników, którzy przyjechali do Japonii z ojcem Maksymilianem. W mieście są 3 muzea poświęcone działalności polskiego franciszkanina. Działają tu nadal dwa zgromadzenia, założone przez świętego Maksymiliana i jego uczniów, oraz prowadzony przez jedno z nich ośrodek opieki dla niepełnosprawnych.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.