Facebook Google+ Twitter

Japonia. Pękła osłona reaktora, radioaktywna woda dostała się do oceanu

Pękła betonowa osłona uszkodzonego reaktora w japońskiej elektrowni Fukushima. Napromieniowana woda wycieka do oceanu.

Pękła osłona reaktora w elektrowni Fukushima / Fot. PAP/EPAOsłona reaktora atomowego, uszkodzonego w wyniku trzęsienia ziemia, pękła. Radioaktywna woda dostałą się do Pacyfiku - informuje onet.pl. Poziom skażenia przekracza normy kilka tysięcy razy, likwidacja szkód z tym związanych, może potrwać wiele lat. Wkrótce rozpoczną się prace mające na celu uszczelnienie uszkodzonej osłony przy użyciu betonu.

Premier Japonii Naoto Kan, który w sobotę rozpoczął jednodniową wizytę w strefie ewakuacji wokół Fukushimy, zapowiedział, że należy przygotować się na "długą walkę", zanim uda się opanować nuklearny kryzys w elektrowni.

dt/pap

Czytaj także:
Tsunami w Japonii - chaos na giełdzie i możliwy kryzysPiąta edycja konkursu Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku trwa! Dołącz, wygraj 10 tysięcy złotych

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Roni
 • Roni
 • 04.04.2011 13:05

Najpierw powódż w Indonezji, teraz Japonia tonie, no i te promieniowanie radioaktywne. Nawet oś Ziemi zmieniła nachylenie, co wcześniej nie miało nigdy miejsca. Coś tu jest nie tak! Wydaje mi się, że może tu chodzić o zaplanowaną depopulację Ziemi. Cały czas iluminaci nas topią, a teraz wytłuką promieniowaniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tutejszy
 • tutejszy
 • 03.04.2011 20:46

Japończycy sobie poradzą to biedota tego świata m.in Polacy za 2 lata będą wcinać świecące śledzie;(

Komentarz został ukrytyrozwiń
Monika
 • Monika
 • 03.04.2011 11:55

Dobrze jest mądrować,gdy jest się z dala od problemu. Tam już tysiące ludzi zginęło !!!!!!! A ile zginie na wskutek choroby popromiennej??????????? Mózgu brakuje tym którzy problemu nie dostrzegają.A gdyby ta sytuacja u nas się wydarzyła ?z pewnością wyrażaliby inne zdanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 03.04.2011 08:39

KONIEC ŚWIATA!
Nie dajmy się zwariować.... masowo wymierał ? Kobieto masz mózg?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewa Kwiatkowska
 • Ewa Kwiatkowska
 • 02.04.2011 22:15

Natura zrobiła swoje, a kto odpowie za ludobójstwo Japończyków ? przecież te elektrownie same nie wyrosły jak grzyby po deszczu!!! Ten naród będzie teraz masowo wymierał !!! Świat nabrał wody w usta ...Czy jest jeszcze coś takiego jak odpowiedzialność jakkolwiek ją rozumieć ???

Komentarz został ukrytyrozwiń
Witold Bielecki
 • Witold Bielecki
 • 02.04.2011 19:26

... widocznie Pan Wydawca ma gorszy dostęp do informacji, albo... walczył przez dobę z redakcyjną cenzurą. Podobna sytuacja jest w reaktorze nr 3. Mało to wesołe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Już wczoraj podała the Guardian, prawdopodobnie rdzeń reaktora nr 2 w EJ -Fukushima 1 przetopił stalową podłogę i przedzierał się przez obudowę z cementu.

Jest to opinia Richarda Laheya, który w czasie instalacji reaktorów w Fukushima był szefem działu bezpieczeństwa w General Electric.

Głównym problemem mogą być reakcje rozgrzanego paliwa z cementem zbiornika, który jest pod reaktorem, których efektem są duże ilości radioaktywnego gazu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.