Facebook Google+ Twitter

Japonia. Premier na akcji ewakuacyjnej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-01 10:00

W Japonii przeprowadzono ćwiczenia ewakuacyjne na wypadek dużego trzęsienia ziemi. Ćwiczenia prowadzone są co roku w rocznicę wielkiego trzęsienia ziemi w Tokio, które 85 lat temu pochłonęło ponad 100 tysięcy osób.

Pierwszego września każdego roku Japończycy przygotowują się na najgorsze. Archipelag japoński należy do najbardziej aktywnych sejsmicznie terenów Ziemi. We wszystkich regionach kraju duże trzęsienie ziemi może wydarzyć się w każdej chwili. Na szczególne straty narażona jest przede wszystkim 20 milionowa aglomeracja miejska w okolicy Tokio. Według szacunków, podczas dużego trzęsienia ziemi może tam zginąć ponad 10 tysięcy osób, a ponad 2 miliony domostw odciętych zostanie od wody, prądu i gazu.

W dzisiejszej próbnej akcji ewakuacyjnej udział wzięli wszyscy członkowie rządu z premierem Yasuo Fukudą na czele. Ubrany w mundur służb porządkowych szef rządu odbył improwizowaną videonaradę z przedstawicielami władz lokalnych i udał się na inspekcję prac ewakuacyjnych w Osace.

W ćwiczeniach ewakuacyjnych w całym kraju udział wzięło prawie 600 tysięcy osób. Byli wsród nich przedstawiciele samorządów, pracownicy firm i młodzież szkolna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.