Facebook Google+ Twitter

Japonia przygotowana do zestrzelenia północnokoreańskiej rakiety

Rząd w Tokio ogłosił zielone światło dla działań japońskiego Ministerstwa Obrony w związku z obawą naruszenia terytorium przez północnokoreańską rakietę. Japonia zestrzeli obiekt jeżeli tylko naruszy granice kraju.

Naoki Tanaka - japoński minister obrony. Public domain / Fot. U.S. Army Garrison JapanJapoński minister obrony Naoki Tanaka powziął już strategiczne plany obrony powietrznej swego kraju. Rząd w Tokio powziął decyzję zapewniającą bezpieczeństwo swoich obywateli z uwagi na ogłoszoną przez Koreę Północną próbę wystrzelenia satelity Kwangmyongsong-3, który uważany jest za urządzenie o charakterze militarnym.

Do takiego wniosku skłania rozpoznanie rakiety nośnej jako rakiety balistycznej Taepodong. Start ma uczcić rocznicę śmierci wielkiego wodza Kim Ir Sena 15 kwietnia. Oficjalna data może ulec zmianie. Możliwość zbrojnej interwencji zapowiedziała też Korea Południowa.

Waszyngton i jego sojusznicy, wraz z Japonią, twierdzą, że Korea Północna przeprowadza testy z bronią dalekiego rażenia, a wystrzelenie satelity jest działaniem kamuflującym.

Oświadczenia północnokoreańskich oficjeli zapewniają, że celem pozostaje pokojowa eksploracja przestrzeni kosmicznej, co mogą skonstatować zaproszeni członkowie zagranicznego zespołu obserwatorów, dziennikarzy i ekspertów.

Zdanie północnokoreańskiego Komitetu Technologii Przestrzeni Kosmicznej zacytował Independent: "Oczywistym jest, że nie ma przy tym niczego do ukrycia." Satelita ma posłużyć wedle zapewnień Komitetu badaniom meteorologicznym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 01.04.2012 17:37

co do technicznych możliwości japonii zestrzelenia rakiety mam watpliwości... mówienie bardziej pod publikę... chyba ze jest to technicznie rakieta z lat 70 ...japończycy moga zestrzelić ale samolot... i amerykanie mieli by problemy z zestrzeleniem rakiety... nie mówię już o tych najnowszych .. rosyjskich czy chińskich...tu szansa trafienia to góra 15 %... dlatego rakiety sa tak niebezpieczne.. nie mówię tu o złomie rakietowym.... a jaki mają koreańczycy???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.