Facebook Google+ Twitter

Japonia w sercu Warszawy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-05-29 15:05

7 czerwca, na warszawskim Torwarze zapanuje duch Japonii. Rodzinne święto – całodniowy festiwal „Matsuri – Piknik z Kulturą Japońską” zapewni mieszkańcom stolicy wiele atrakcji. Wstęp jest bezpłatny.

Japonia w sercu Warszawy

7 czerwca, na warszawskim Torwarze zapanuje duch Japonii. Rodzinne święto – całodniowy festiwal „Matsuri – Piknik z Kulturą Japońską” organizowany przez Związek Pracodawców SHOKOKAI, Klub Japoński w Polsce i Ambasadę Japonii zapewni mieszkańcom stolicy wiele atrakcji. Wstęp jest bezpłatny.

W Warszawie, „Matsuri – Piknik z Kulturą Japońską” odbywa się już po raz drugi. Tegoroczna edycja objęta została honorowym patronatem Prezydent m.st. Warszawy.

Matsuri, czyli festiwal, to nieodłączny element kultury japońskiej; niezwykle barwne wydarzenia są okazją do świetnej zabawy i źródłem niezapomnianych wrażeń. Podczas festiwali organizowane są parady, tańce i występy muzyczne. Nieodłącznym ich elementem są także yatai czyli stoiska z jedzeniem. W Japonii festiwali jest wiele, praktycznie każdego dnia w jakimś zakątku kraju odbywa się przynajmniej jeden.

W tym roku, na gości czekają m.in.: energetyczne występy bębniarzy i tancerzy, pokazy sztuk walki, muzyka japońska, zarówno współczesna jak i tradycyjna. Jedną z występujących jest Julia Bernard, znana jako Aralka, która podbiła serca jurorów i widzów japońskiego programu „Nodojiman”, odpowiednika „Mam Talent”. Grupa Sakuramai Poland z kolei porwie do tańca w rytm przeboju japońskiej grupy AKB 48 „Koi suru Fortune Cookie”. Układ w wykonaniu organizatorów imprezy, występujących oraz uczniów i studentów można zobaczyć tutaj: http://youtu.be/rS8kXCZ0Igk.

Chętni przymierzą oryginalne letnie kimona, zmierzą się ze sztuką rysowania mangi, układania aranżacji kwiatowych - ikebaną i…żonglerką, a także otrzymają na pamiątkę swoje imię wykaligrafowane po japońsku. Dzieci na pewno nie będą się nudzić – z myślą o nich przygotowane będę rozmaite gry i zabawy japońskie. Amatorzy podróżowania uzyskają wiele ciekawych informacji o atrakcjach Kraju Kwitnącej Wiśni. Miłośnicy egzotycznej kuchni nie poczują się z pewnością rozczarowani. Na stoiskach restauracji japońskich z Warszawy będzie można nabyć smakołyki nie zawsze dostępne w standardowym menu restauracji! A dla fanów motoryzacji japońskie koncerny samochodowe przygotowały niespodziankę!

termin: 7 czerwca (sobota) 2014, godz. 12.00-19.00
miejsce: Torwar, Warszawa
dodatkowe informacje: https://facebook.com/Matsuri2014 http://matsuri2014.wordpress.com/
(Ambasada Japonii)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.