Facebook Google+ Twitter

Japonia wprowadziła całkowity zakaz eksportu do Korei Północnej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-16 11:18

Rząd w Tokio zacieśnił sankcje gospodarcze w stosunku do komunistycznego rządu w Phenianie w odpowiedzi na przeprowadzoną w zeszłym miesiącu próbę jądrową.

Japońskie sankcje ogłoszone po obostrzeniach wprowadzonych wcześniej przez Radę Bezpieczeństwa ONZ, oznaczają całkowite wstrzymanie handlu między Japonią i Koreą Północną. Nowe ograniczenia w ruchu osobowym obejmują zakaz wjazdu do Japonii cudzoziemców, którzy nie przestrzegają sankcji dotyczących wymiany handlowej i finansowej z Koreą Północną. Japoński eksport do Korei Północnej wynosił w zeszłym roku zaledwie 800 milionów jenów, czyli ponad 26 milionów złotych.

Tokio wprowadziło zakaz importu towarów północnokoreańskich po przeprowadzonej przez Phenian pierwszej próbie jądrowej 3 lata temu. Eksperci uważają, że całkowite wstrzymanie eksportu nie wywrze większego wpływu na i tak niewielką wymianę handlową. Poprzez wprowadzenie dodatkowych sankcji rząd w Tokio zamierza zająć twarde stanowisko w stosunku do Phenianiu przed zbliżającymi się wyborami powszechnymi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.