Facebook Google+ Twitter

Japonia. Zawalił się tunel łączący Tokio z Nagoją

Tunel autostradowy łączący Tokio z Nagoją osunął się na odcinku ok. 50 metrów, pochłaniając samochody. W tunelu wybuchł pożar. Zginęło co najmniej 5 osób. Dokładna liczba ofiar jest jeszcze nieznana.

 / Fot. PAP/EPAJak poinformował serwis gazeta.pl do katastrofy w tunelu, łączącym Tokio z Nagoją, doszło o godzinie 8 czasu miejscowego. Tunel ten jest najdłuższą budowlą w Japonii, ma ponad 4 km długości.

Jak opisują świadkowie zdarzenia, którym udało się wydostać z tunelu, w trakcie osuwania się tunelu na jadące samochody spadały potężne kawałki betonu. Tunel jest zablokowany z dwóch stron.

Policjanci i inżynierowie zbadali rozmiar katastrofy. Uszkodzenia w tunelu są poważne. Ogień został ugaszony, ale nadal istnieje ryzyko zawalenia się pozostałej części tunelu.

Rzecznik japońskiej policji podał, że w tunelu zginęło co najmniej pięć osób. Rano japońskie media informowały, że co najmniej siedem osób jest zaginionych,a dwie osoby są ciężko ranne.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Ta katastrofa budowlana ( szkoda że tragiczna) daje wiele do myślenia. Pokazuje, że nawet w najbogatszych krajach może zdarzyć się coś, co zdarzyć się nie powinno. Nie wiem, czy to fuszerka budowlana, czy może natura przerosła zdolności projektowo-koncepcyjno-wykonawcze architektów i inżynierów. Wyobrażam sobie co by teraz było, gdyby podobna katastrofa zdarzyła się w Polsce. Opluwanie, biadolenie nad "polską bylejakością", szukanie teorii spiskowych itp itd...

Tymczasem, warto sobie wbić do głów, że człowiek wciąż nie zdołał w 100% okiełznać planety Ziemia. Takie katastrofy nadal-niestety będą sie zdarzać, samoloty spadać i woda zalewać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Całkowita zgoda Andrzeju. Nigdy nie powiedziałem pacjentowi, że jakakolwiek operacja jest w 100 procentach bezpieczna, bo byłoby to niezgodne z prawdą. Wypadki losowe zdarzają się w każdej dziedzinie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuje Panie Andrzeju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chociażby ten wypadek powinien przemówić do wyobraźni tych, którzy bezkrytycznie powtarzają za inżynierami i budowniczymi, iż jakaś tam budowla jest całkowicie bezpieczna. Szczególnie mam na myśli elektrownie atomowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Częstych trzęsień ziemi,nawet tunel może nie wytrzymać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.