Facebook Google+ Twitter

Japonia. Zawalił się tunel łączący Tokio z Nagoją

Tunel autostradowy łączący Tokio z Nagoją osunął się na odcinku ok. 50 metrów, pochłaniając samochody. W tunelu wybuchł pożar. Zginęło co najmniej 5 osób. Dokładna liczba ofiar jest jeszcze nieznana.

 / Fot. PAP/EPAJak poinformował serwis gazeta.pl do katastrofy w tunelu, łączącym Tokio z Nagoją, doszło o godzinie 8 czasu miejscowego. Tunel ten jest najdłuższą budowlą w Japonii, ma ponad 4 km długości.

Jak opisują świadkowie zdarzenia, którym udało się wydostać z tunelu, w trakcie osuwania się tunelu na jadące samochody spadały potężne kawałki betonu. Tunel jest zablokowany z dwóch stron.

Policjanci i inżynierowie zbadali rozmiar katastrofy. Uszkodzenia w tunelu są poważne. Ogień został ugaszony, ale nadal istnieje ryzyko zawalenia się pozostałej części tunelu.

Rzecznik japońskiej policji podał, że w tunelu zginęło co najmniej pięć osób. Rano japońskie media informowały, że co najmniej siedem osób jest zaginionych,a dwie osoby są ciężko ranne.
Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Ta katastrofa budowlana ( szkoda że tragiczna) daje wiele do myślenia. Pokazuje, że nawet w najbogatszych krajach może zdarzyć się coś, co zdarzyć się nie powinno. Nie wiem, czy to fuszerka budowlana, czy może natura przerosła zdolności projektowo-koncepcyjno-wykonawcze architektów i inżynierów. Wyobrażam sobie co by teraz było, gdyby podobna katastrofa zdarzyła się w Polsce. Opluwanie, biadolenie nad "polską bylejakością", szukanie teorii spiskowych itp itd...

Tymczasem, warto sobie wbić do głów, że człowiek wciąż nie zdołał w 100% okiełznać planety Ziemia. Takie katastrofy nadal-niestety będą sie zdarzać, samoloty spadać i woda zalewać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Całkowita zgoda Andrzeju. Nigdy nie powiedziałem pacjentowi, że jakakolwiek operacja jest w 100 procentach bezpieczna, bo byłoby to niezgodne z prawdą. Wypadki losowe zdarzają się w każdej dziedzinie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuje Panie Andrzeju.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chociażby ten wypadek powinien przemówić do wyobraźni tych, którzy bezkrytycznie powtarzają za inżynierami i budowniczymi, iż jakaś tam budowla jest całkowicie bezpieczna. Szczególnie mam na myśli elektrownie atomowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Częstych trzęsień ziemi,nawet tunel może nie wytrzymać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.