Facebook Google+ Twitter

Japoński pociąg Maglev pobił własny rekord sprzed kilku dni i rozpędził się do prędkości 603 kilometrów na godzinę

Zaledwie kilka dni potrzebowała japońska kolej elektromagnetyczna, by pobić własny rekord prędkości. Pociąg Maglev rozpędził się na torze testowym w mieście Yamanashi do prędkości 603 kilometrów na godzinę.

 / Fot. By Saruno Hirobano (Own work) [CC BY-SA 3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia CommonsPociąg pokonał swój własny rekord z ubiegłego czwartku, kiedy na torze testowym udało mu się uzyskać prędkość 590 km na godzinę. Wówczas pokonano stary rekord z 2013 roku, a podczas testu pociąg poruszał się z prędkością 581 kilometrów na godzinę.

Japońska kolej testuje swój pociąg, aby dowiedzieć się jaka jest najbardziej optymalna prędkość na zaplanowanej trasie między Tokio i Nagoją. Dojazd samochodem twa prawie 5 godzin, w przyszłości pociąg Maglev może skończyć podróż w 40 minut. Będzie to jednak możliwe dopiero w 2027 roku.

W przeciwieństwie do tradycyjnych pociągów bezgłośny Maglev unosi się nad trakcją za pomocą magnesów nawet na 10 cm.
Takeo Ookanda, który otworzył centrum wystawowe obok toru testowego, powiedział, że po ustanowieniu nowego rekordu świadkowie zdarzenia zaczęli entuzjastycznie klaskać.

- Jestem dzisiaj wzruszony, podobnie jak wielu innych gości - powiedział Ookanda w rozmowie z CNN. Ten projekt zwiększa nasze nadzieje na to, że pokonanie tej trasy w przyszłości zajmie nam jeszcze mniej czasu – dodał.

Czytaj także: Pasażerowie wind w budynku 1 World Trade Center zobaczą wspaniałą animację pokazującą historię Manhattanu (wideo)


Aktualnie to w Chinach działa najszybszy pasażerki pociąg świata. Na trasie z Szanghaju potrafi rozpędzić się nawet z prędkością 431 kilometrów na godzinę. Dla kontrastu, najszybszy pociąg w Stanach Zjednoczonych, Amtrak Acela jest w stanie uzyskać prędkość jedynie 241 kilometrów na godzinę.

STORYFUL/x-news

Źródło: AIP

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.