Facebook Google+ Twitter

Japoński robot Pepper potrafi rozpoznawać ludzkie emocje. Maszyna trafiła do sprzedaży (wideo)

Japoński robot Pepper potrafi rozpoznawać ludzkie emocje. Maszyna ma opiekować się osobami starszymi, uczyć dzieci i asystować pracownikom. W czerwcu robot trafił do sprzedaży.

 / Fot. materiały prasoweJapoński robot o imieniu Pepper trafił do sprzedaży! Jego producent, telekom Softbank, zaprezentował ostateczną wersję na pokazie w Tokio. Odpowiedzialni za projekt Peppera przekonują, że maszyna rozpoznaje ludzkie emocje i odpowiada na nie równie emocjonalnie. Poprzez umieszczony na wysokości klatki piersiowej robota wyświetlacz. Softbank chce, by Pepper był opiekunem osób starszych, nauczycielem dla dzieci i asystentem pracowników biurowych i sprzedawców. Już w czerwcu do sprzedaży trafi tysiąc robotów. Producenci chcą, by w każdym kolejnym miesiącu był to kolejny tysiąc. Jeden egzemplarz kosztuje ok. 1600 dol. Do tego niezbędny będzie jednak pakiet serwisowy w cenie 1200 dolarów miesięcznie. Za tę cenę użytkownicy będą mieli też dostęp do sklepu oferującego ponad 200 aplikacji. Z czasem dodawane będą kolejne.

Czytaj także: Tak tworzy się historia. Sonda New Horizons za 3 tygodnie przeleci nad Plutonem. Zobacz zwiastun finału misji (wideo)CNN Newsource/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.