Facebook Google+ Twitter

Japoński statek dotarł na Międzynarodową Stację Kosmiczną. Przywiózł wodę i nowe baterie (wideo)

Należący do Japońskiej Agencji Kosmicznej JAXA statek HTV-6 dotarł 13 grudnia do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Na pokładzie znajdowało się ponad 4 tony zaopatrzenia.

 / Fot. NASAStatek HTV-6 należący do agencji JAXA dotarł do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej 4 dni po wystrzeleniu z centrum kosmicznego Tanegashima zlokalizowanego w południowej Japonii.

Statek nazwany został "Kounotori", co po japońsku znaczy "biały bocian". Manewrem cumowania kierował dowódca ekspedycji 50., Shane Kimbrough. Operatorem robotycznego ramienia Canadarm2 był Thomas Pesquet z Europejskiej Agencji Kosmicznej.

HTV-6 dostarczył ponad 4 tony zaopatrzenia. Na ISS poleciały zapasy wody, części zamiennych i sprzętu do eksperymentów. Ważnym elementem transportu było sześć nowych baterii litowo-jonowych, które zastąpią dotychczas używane niklowo-wodorowe służące do magazynowania energii pozyskanej przez ogniwa słoneczne.

Shane Kimbroug zamieścił na Twitterze wspaniałe zdjęcie przedstawiające zbliżający się do ISS statek. NASA zamieściła również filmy pokazujące manewr cumowania statku HTV-6.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.