Facebook Google+ Twitter

Japońskie Odkrycie Muzyczne

Japończycy są bez wątpienia narodem melomanów. Doceniają wielkich mistrzów światowej muzyki klasycznej, a ich fascynacja Chopinem bywa dla Polaków zawstydzająca. Umiłowania muzyki japońskimi metodami można już uczyć się w Polsce.

www.szkolacasio.pl - 19.VI. rusza Festiwal Szkół Muzycznych Casio / Fot. zibiPopularność muzyki klasycznej, w tym Chopina, to zasługa świetnej edukacji muzycznej w Japonii. Zaskakuje nie tylko wysokim poziomem, ale też nowatorską formą. Zaczyna się bowiem wcześniej niż szkoła podstawowa i trwa do późnych lat. Choć dzieci i młodzież mają obowiązek uczęszczania na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne, a prowadzone warsztaty wymagają poświęcenia i dyscypliny, Japończycy z nauki gry na instrumentach potrafili uczynić międzypokoleniową rozrywkę.

To właśnie w kraju Kwitnącej Wiśni, przy współpracy z firmą Casio, powstały pierwsze http://www.szkolacasio.pl/index.php, w których nauka gry na instrumencie jest przede wszystkim zabawą. Dziś w japońskich SMC uczy się ponad 1 500 miłośników muzyki w różnym wieku. Placówki prowadzą profesjonalni nauczyciele, którzy podczas regularnych, godzinnych spotkań zaszczepiają w uczniach radość z nauki gry na instrumencie.

Królują keyboardy najłaskawsze dla początkujących. Dzięki wsparciu Patrona uczniowie mogą ćwiczyć na najnowocześniejszym sprzęcie, w oparciu o specjalnie pomoce naukowe oraz brać udział w ogólnokrajowych przeglądach szkół. Na festiwalach rywalizują ze sobą przedszkolaki, gospodynie domowe, emeryci i biznesmeni, wszyscy z jednakowym zaangażowaniem. Dla najmłodszych uczniów takie zajęcia są często wprowadzeniem do zaawansowanej edukacji muzycznej i prawdziwym testem ich predyspozycji.

Formuła zajęć sprawia, że nie są one bardzo absorbujące czasowo i finansowo. Te argumenty sprawiły, że idea SMC przywędrowała także na Stary Kontynent. Na polskim gruncie zaszczepiono ją w 1996 roku i do dnia dzisiejszego powstało już ponad 30 takich placówek. Na razie korzystają z nich dzieci i młodzież.

Polskie SMC przyjęły sobie za cel wspieranie systemu edukacyjnego szkół podstawowych w zakresie rozwijania uzdolnień artystycznych dzieci. Prowadzący placówki nauczyciele nie tracą jednak nadziei, że SMC staną się popularne także wśród osób dorosłych. Tym bardziej, że uczniowie mają okazje pochwalić się swoimi osiągnięciami na corocznym Festiwalu Szkół Muzycznych Casio. IX edycja odbędzie się już 19 20 czerwca w Starachowicach, a jej uczestnicy po raz kolejny udowodnią, że choć zwycięstwo uskrzydla, najważniejsza jest dobra zabawa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.