Facebook Google+ Twitter

Japońskie święto fallusa

Japończycy są bardzo przywiązani do swoich tradycji, sięgających czasów przedbuddyjskich i przedchrześcijańskich. Jedną z nich jest związane z kultem płodności - święto fallusa.

http://www.pardon.pl/artykul/4445/japonczycy_czcza_fallusa_i_kwitnace_wisnie_zobacz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

(+) tzn słyszałem o tym już milion razy ale czemu nie poprzeć info o fajnym święcie. Powinniśmy wprowadzić to święto u nas.:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Święto to opisuje też Mariusz Agnosiewicz: "Festiwal Penisa to święto szintoistyczne. Najpierw kapłan tradycyjnej religii shinto święci ołtarz z wielkim fallusem, który jest następnie niesiony przez lud po ulicach Kawasaki. W pochodzie biorą udział transwestyci, lesbijki, geje oraz zwykli wyznawcy szintoizmu. Święto zrodziło się ze zwyczajów japońskich kurtyzan, które oddawały cześć fallicznemu ołtarzowi na przełomie XVII i XVIII w. w nadziei na ochronę przed chorobami wenerycznymi. Ołtarz miał także zapewniać powodzenie finansowe, płodność, porody bez komplikacji i zdrowe potomstwo. Dziś Wielki Fallus chronić ma przede wszystkim przeciw HIV. Poza wymiarem religijnym i folklorystycznym święto ma również swój wymiar praktyczny, bo zbiera się wówczas pieniądze na badania naukowe nad wirusem HIV". Tutaj http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,6266 do artykułu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.