Facebook Google+ Twitter

Jarek, zacznij chwalić rząd!

Przegląd tytułów w największych polskich portalach internetowych nasuwa mi ostatnio skojarzenia z salą szpitala psychiatrycznego, w której zamknięto histeryków. Biegają w tę i z powrotem, krzycząc: "Jarosław powiedział A. Aaa. Aaaaaa".

Jest coś niewymownie nudnego w tych reakcjach. To po prostu kwestia ich przewidywalności. Wiadomo, że cokolwiek powie Jarosław Kaczyński, wzbudzi to natychmiast wspomnianą histerię. Tak było ostatnio w przypadku RAŚ. Każdy normalny obywatel RP zdaje sobie sprawę z tego, że jest to organizacja szkodliwa i stanowiąca potencjalne zagrożenie dla integralności państwa polskiego. Kaczyński wyartykułował przekonanie większości Polaków, a jednak spotkało się to z reakcją histeryczną głównych ośrodków medialnych.

Nieco dawniej mieliśmy też dowody na to, że histerię może wzbudzić nawet coś, czego prezes PiS nie powiedział. Tak było w przypadku wymyślonej przez red. Kolendę-Zaleską wypowiedzi o "prawdziwych Polakach".

Dlatego apeluję do Jarosława Kaczyńskiego, aby zaczął chwalić rząd. Dzięki temu media, działając we właściwy sobie sposób, rozwrzeszczą się o tym, jak bardzo prezes nie ma racji. W ten sposób odzyskałyby one swoją misję, którą jest w normalnym kraju krytyka rządu, a nie opozycji.

Oto kilka podpowiedzi.

O Smoleńsku. Chwalić należy rząd za to, że zrobił wszystko, co w jego mocy, aby śledztwo było prowadzone we współpracy z Rosjanami, według najwyższych standardów cywilizowanego świata, aby czarne skrzynki i wrak samolotu znalazły się jak najszybciej w Polsce, a także, aby przygotować Polaków na szok psychologiczny, jakim był raport MAK i przeciwstawić mu pełną informację o zaniedbaniach strony rosyjskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (47):

Sortuj komentarze:

a
 • a
 • 10.04.2011 15:31

i dobrze państwo federacyjne to najlepsze państwo a nie będzie się liczyć tylko "warszafka" :/

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ala
 • Ala
 • 09.04.2011 19:47

Danielo napisałaś "Oczywiście ja nie jestem za oderwaniem Śląska od Polski, ale większa autonomia jak najbardziej (np. własny Sejm, któż lepiej ma decydować o Śląsku jak nie jego mieszkańcy)". Czy w takim razie każde inne województwo powinno mieć własny sejm, bo "któż lepiej ma decydować jak nie mieszkańcy"? w ten sposób nie będziemy mieć państwa, tylko jak napisał p. Szczerbicki "federację regionów".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę że dążenia RAŚ jakoś wpisują sie w liberalną polityką UE zmierzającą do dezintegracji państw narodowych i przekształcenia ich w quasi państewka regionalne. Oczywiście z takim rozdrobnionym przeciwnikiem łatwiej się rozprawić. RAŚ należy do partii Wolny Sojusz Europejski , która zrzesza zwolenników regionów, autonomistów i separatystów i chętnie widziałby Polskę jako federację autonomicznych regionów. Lider tej organizacji często powołuje się na swoją narodowość śląską, zapomina tylko że docelowo przywódców europejskich żadne narody oprócz Niemców czy Francuzów nie interesują. Gorzelnik chyba nie rozumie że osiągając autonomie od państwa polskiego, popadnie w uzależnienie wobec innego państwa, czy to Niemiec czy generalnie UE. Bruksela nie raz już pokazała że liczy się tylko z silnym. Wątpliwe jest też samo istnienie śląskiego języka, a żądanie uznania gwary za odrębny język, jest zapewne krokiem w kierunku przyznania ślązakom statusu odrębnego narodu. Według językoznawców "śląszczyzna nie ma własnej odmiennej fleksji, nie wykształciła także oryginalnych konstrukcji składniowych. Ponieważ nie wykształciła odmiany literackiej, nie ma także odmiennej od ogólnopolskiej ortografii. Argumentów językoznawczych za tezą o umacnianiu odrębnego śląskiego języka narodowego nie ma". Aspiracji ślązaków do bycia odrębnym narodem nie uznał polski sąd, ani póki co, Europejski Trybunał Praw Człowieka. Skoro pojęcie narodu śląskiego wydaje się być puste , to należy sobie zadać pytanie kto te tendencje tak naprawdę podsyca. Mówienie więc przez JK o zakamuflowanej opcji niemieckiej nie do końca musi być bez sensu. Z drugiej strony, skoro w Poznaniu czy Białymstoku udaje się zbudować świadomość regionalną nie kolidującą z polskością ,dlaczego na Śląsku trzeba to robić w opozycji do państwa polskiego.

Istnieje też inne niebezpieczeństwo, że na samej autonomii się nie skończy. Podsycanie separatyzmów to stara sprawdzona metoda stosowane przez naszych sąsiadów do osłabienia Polski. Musimy pamiętać jak skończyło się finansowanie przez Niemcy terrorystów z OUN – UPA, rzezie, wypędzenia i pogromy. Każdy separatyzm przekształca się w końcu w jakąś formę niezdrowego nacjonalizmu. Patrząc na prowokujące wystąpienia pana Gorzelnika musimy mieć świadomość czym to może grozić.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Danielo, RAŚ deklaruje,jak z samej nazwy wynika chęć autonomii, co już jest zagrożeniem dla jedności Polski bo realizacja tego pomysłu podzieliłaby Polskę i przez to osłabiła. W jedności jest siła. Są również wyraźne oznaki, że RAŚ dąży do całkowitego oderwania się od Polski w przyszłości. Z wypowiedzi Jerzego Gorzelika:

>Jestem Ślązakiem, nie Polakiem. Moja ojczyzna to Górny Śląsk. Nic Polsce nie przyrzekałem, więc jej nie zdradziłem. Państwo zwane Rzeczpospolita Polska, którego jestem obywatelem, odmówiło mi i moim kolegom prawa do samookreślenia i dlatego nie czuje się zobowiązany do lojalności wobec tego państwa.
Przyłączyć Górny Śląsk do Polski to tak, jakby małpie dać zegarek. Po 80 latach, widać, że małpa zegarek zepsuła.
Może czas na opolskie parzenie herbaty? (Aluzja do „bostońskiej herbatki", która dała początek wojnie o niepodległość Stanów Zjednoczonych). http://wpolityce.pl/view/4880/Koalicja_PO__RAS_na_Slasku__Oddali_im_nie_tylko_miejsce_w_zarzadzie_wojewodztwa__Takze_komisje____edukacji_i_kultury_.html

Inne ciekawe linki: http://niepoprawni.pl/blog/3234/ras-tlumaczenie-ze-slaskiego-na-polski
http://blog.ratuszynska.pl/tag/ras/

Można również zapytać: a właściwie skąd ten pomysł na autonomię? Własny Sejm? Czyżby Ślązacy nie byli zadowoleni z władzy naszej, której trzonem jest najwspanialsza, najnowocześniejsza na świecie partia PO? Nie wierzą w możliwość cudu tuskowego? Na demonstracji w Warszawie w 2008r. Ślązacy nieśli transparent z napisem: „Autonomia - Śląsk syty i Polska cała” To co? To niby Donald Tusk nie zapewni tej sytości? Moim zdaniem wszyscy jesteśmy Polakami i jedziemy na jednym wózku. Nie można tak sobie: jest gorzej - wysiadamy.
Pani Danielo, wydaje mi się, że ma Pani problem. Wcześniej czy później trzeba będzie się opowiedzieć wyraźnie za którąś ze stron.

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
 • levy
 • 08.04.2011 15:33

To już mamy dwie tuby, czekać tylko na konstrukcję dzwonów rurowych :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
dziadek z bacią
 • dziadek z bacią
 • 08.04.2011 13:58

Wszyscy jesteście obleśni. Każdy zakłamany i obłudny. Gęby pełne pustych sloganów, a w sercu nienawiść.
I do kogo? Do rodaka!
A na domiar wszystkiego uważacie się za Patriotów przez duże P.
Fuj!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Helena
 • Helena
 • 08.04.2011 13:21

"według własnych, kretyńskich i pozbawionych racjonalizmu kryteriów" pani Jadwigo przejaw "kultury":D

Komentarz został ukrytyrozwiń
Mirek Kramarz
 • Mirek Kramarz
 • 08.04.2011 13:08

No to pokazał pan w sposób dogłębny, jaki pan prymitywny! Dalsza dyskusja z panem to strata czasu ,oszczędze panu dalszej kompromitacji.
Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Nie spodziewam się tu innych, niż pana reakcji, bowiem portal ten jest uważany za "matecznik pis-fanów".

Ależ mnie Pan rozśmieszył. To dopiero sarkazm!

Polecam:

Autonomie für Schlesien
Bewegung will das Ziel bis 2020 erreichen http://www.dradio.de/dkultur/sendungen/thema/1298496/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowny panie Kramarz! Wszelkie dyskusje z osobami związanymi z środowiskiem "Gazet Polskiej" czy "Naszego dziennika"jest bezprzedmiotowa, ponieważ są to to wyznawcy "świeckiej wiary"/ jak to określa prof,.Wnuk Lipiński/ Nie spodziewam się tu innych, niż pana reakcji, bowiem portal ten jest uważany za "matecznik pis-fanów"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.