Facebook Google+ Twitter

Jarmark Jagielloński w Lublinie

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-08-13 13:46

Podczas tegorocznego jarmarku na Starym Mieście możemy zobaczyć nieprzebrane bogactwo autentycznych, ręcznie wytwarzanych przedmiotów 250 wystawców z różnych zakątków Europy, głównie z Polski, Ukrainy, Białorusi i Litwy.

Jarmark Jagielloński / Fot. Paweł P.Najbardziej oblegane są te stoiska, gdzie można kupić coś do jedzenia. Dużo jest sprzedawców tradycyjnych wędlin oraz serów, są stoiska z kwasem chlebowym, miodem, lecz największe powodzenie ma tradycyjny chleb ze smalcem i ogórkiem oraz pieczone pierogi podawane na liściu kapusty, do których trzeba było stać w kolejce dobre 20 minut.

Jarmark Jagielloński / Fot. Paweł P.Jak przyznał Tadeusz Szulc, rzeźbiarz z Woli Korybutowej, największego ruchu należy się spodziewać w sobotę.

Na Placu Po Farze stoi scena, na której występują zespoły i kapele ludowe. Z kolei na Błoniach pod Zamkiem, znajduje się Park Gier i Zabaw Tradycyjnych oraz Muzyczny plac zabaw, gdzie najmłodsi mogą znaleźć wiele atrakcji.


Paweł Pietraś

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Artur Mądry
  • Artur Mądry
  • 14.08.2011 11:13

Komentarz nienormalny

Komentarz został ukrytyrozwiń

komentarz testowy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.