Facebook Google+ Twitter

Jarmark Jagielloński w Lublinie. Długi weekend na folkowo

Miłośników muzyki i sztuki ludowej, kolorowych kramów i turniejów rycerskich, Lublin po raz kolejny zaprasza na Jarmark Jagielloński. Od 12 do 14 sierpnia, ulice i place Koziego Grodu wypełnią korowody przebierańców, kupców i muzykantów.

Plakat Jarmark Jagielloński 2011 / Fot. PlakatTo już piąta edycja imprezy nawiązującej do XV i XVI-wiecznej tradycji międzynarodowych lubelskich jarmarków. Co roku, do miasta ściągają artyści i rzemieślnicy z krajów Europy Wschodniej oraz tłumy turystów.

 / Fot. w24Na co mogą liczyć goście tegorocznego Jarmarku? Z całą pewnością fani wyrobów ludowego rzemiosła odnajdą się w gąszczu ponad 250 straganów. Poza zakupami, będą mieli możliwość samodzielnego wykonania np. tradycyjnych naczyń, obrazów na szkle czy lalek-motanek. Nie zabraknie warsztatów wyplatania z rogożny i słomy, tkactwa czy koronkarstwa klockowego.

Smakosze też znajdą coś dla siebie. Nawet najbardziej wybredni, docenią wykwintność (lub prostotę) tradycyjnych smakołyków.

Jarmark rękodzielniczy / Fot. Materiały prasowe jarmarkjagiellonski.plPrzed uczestnikami Jarmarku także obfita uczta... muzyczna. Wśród zaproszonych zespołów, kapel i chórów, znajdą się m.in. Mosaic, Bubliczki, Kapela ze Wsi Warszawa, Transkapela, R.U.T.A., Kapela Brodów. Rodzime brzmienia splotą się z melodiami pochodzącymi z Litwy, Białorusi i Ukrainy. Nocne potańcówki, na tradycyjną nutę, dostarczą z pewnością zupełnie innych wrażeń niż współczesne dyskoteki.

Na jarmarku odnajdziemy także m.in. tematyczne kino, kącik fotograficzny i niezliczone zajęcia dla najmłodszych.

Turniej Rycerski / Fot. Materiały prasowe jarmarkjagiellonski.plDodatkowo, lubelscy przewodnicy przez całą sobotę zapraszają na wspólne zwiedzanie miasta.

Szczegółowy program Jarmarku Jagiellońskiego dostępny jest na www.jarmarkjagiellonski.pl.

Organizatorem imprezy są Warsztaty Kultury filia Centrum Kultury w Lublinie.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

To dobrej zabawy życzę. Oby tylko pogoda dopisała.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.