Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12534 miejsce

"Jarmark Jasiński". ZSO Nr 5 otwiera swoje drzwi

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 5 we Wrocławiu to jedna z najlepszych szkół w Polsce, gdzie aż niemal połowa profili to innowacje pedagogiczne. Co w tym roku oferuje „piątka”?

Uczennice klasy z programem Matury Międzynarodowej (IB) - od lewej: Marta Opalińska, Dominika Szuba, Weronika Socha / Fot. Sebastian Ottenbreit21 marca 2009 roku przy ulicy Grochowej 13 we Wrocławiu o godz. 10:00 rozpoczyna się Jarmark Jasiński – coroczna impreza promująca ZSO Nr 5, w skład którego wchodzą: Liceum Ogólnokształcące Nr V im. Gen. Jakuba Jasińskiego, Gimnazjum Dwujęzyczne Nr 26 oraz klasy z programem Matury Międzynarodowej (IB).

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 5 znany jest na Dolnym Śląsku nie tylko ze względu na wysokie wyniki w nauczaniu, osiągnięcia uczniów czy podejmowane inicjatywy. To szkoła znana przede wszystkim z innowacyjności – to znajduje się jedyna w Polsce klasa Dyplomacji Europejskiej, niespotykany profil „Jestem człowiekiem, nic, co ludzkie nie jest mi obce” czy klasy z maturą międzynarodową. Uczniowie oraz kadra pedagogiczna realizują przedsięwzięcia o charakterze pionierskim. Jako jedyna placówka oświatowa w województwie i druga w Polsce uruchomiła w gimnazjum program MYP z pełnym programem kształcenia narodowego jednocześnie będący przedsionkiem do programu matury międzynarodowej (IB) .

Najwyższym poziomem zawodowym, czyli tytułem nauczyciela dyplomowanego szczyci się aż 17 proc. kadry, a 48 proc. posiada tytuł nauczyciela mianowanego. W tym gronie znajdują się osoby ze stopniem naukowym doktora, które prowadzą działalność na uczelniach wyższych. Dzięki temu szkoła nawiązała współpracę z partnerami zewnętrznymi: Uniwersytetem Przyrodniczym, Uniwersytetem Wrocławskim, Uniwersytetem Ekonomicznym oraz Politechniką Wrocławską, co wprowadza licealistów do akademickiego systemu pracy.

Ale nauka to nie tylko spędzanie czasu przy szkolnej tablicy, to także wymiany międzynarodowe – z Budynek szkoły / Fot. Sebastian OttenbreitNiemcami, Holandią, Szwecją, Danią, Belgią czy Włochami. Uczniowie mają możliwość poznawania różnorodnych kultur europejskich oraz doskonalenia umiejętności językowych. Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 5 może pochwalić się wieloletnią tradycją nauki języków obcych, której owocem są świetne rezultaty w egzaminach DSD-C1.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Hehe, artykuł sponsorowany :) ale ciekawy

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.