Facebook Google+ Twitter

Jarmark kiczu na Piotrkowskiej w Łodzi

W dniach 15-18 maja, w ramach tegorocznego Święta Łodzi na ulicy Piotrkowskiej odbył się prawdziwy jarmark. Niecodziennie mamy okazję oglądać tyle kiczu zgromadzonego w jednym miejscu. Zobaczcie co było na straganach.

1 z 14 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Dla kobiet. Fot. Mirosława Kasowska
Dla kobiet. Fot. Mirosława Kasowska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (14):

Sortuj komentarze:

kicz górą! ;P

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.05.2008 00:51

Podzielam zdanie justyny.m. Kicz to kicz. Słowo to niesie za soba negatywne skojarzenia, a pierwsze skojarzenie ponoć jest najistotniejsze.
Swoją drogą "Świeto Łodzi" nie miało w tym roku dobrej opini w mediach uż od samego początku. Jeszcze w piatek poprzedzający imprezę w lokalnym radiu słyszałem opinie że miasto nie ma pomysłu na to święto i będzie to wielki "kicz". - Zmówiliście sie na to słowo, czy co?
Inną kwestia był sam termin festynu. W jeden weekend łodzianie mieli do wyboru 4 imprezy (wspomniany jarmark, 2 lata Manufaktury, Noc Muzeów, mBank Maraton), zaś juz tydzień później - NIC...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma co debatowac nad poszczegolnymi slowkami. Kicz ma zabarwienie negatywne i tak wiekszosc ludzi to postrzega.
Chcialabym prosic, aby panstwo w redakcjach nie skupiali sie na efektownie brzmiacych tytylach, ale na tym jaki to moze dac efekt spoleczny i ekonomiczny.
Na tym, ze krytyka ma efekt destruktywny i demotywujacy. Czy to ma poprawic nasz stosunek to kreatywnosci i inicjatyw? Nie sadze.
Krytyka powinna byc konstruktywna i oprocz wytykania niedociagniec powinna rowniez podkreslac dobre strony i doradzac, co by bylo mile widziane w przyszlosci, jak udoskonalic to, co do tej pory zostalo zrobine.
Media maja ogramna sile. Moga niszczyc lub budowac. Postarajcie sie wiecej motywowac i aspirowac w swojej krytyce. Z gory dziekuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do krzysztofabla.
Uderz w stół a nożyce się odezwą. Kto tu swojego nie chwali?
"Jarmark kiczu..." to stwierdzenie, nie ma tam przymiotnika. Nie ma wyrażonego mojego stosunku do imprezy jak i wystawianych rzeczy. Zarówno wyraz "jarmark" jak i "kicz" jedynie określa wydarzenie i sprzedawane towary. Nie odpowiadam za to jakie zabarwienie dla kogoś mają te mianowniki. Materiału nie zrobiłam, żeby pokazać jaki mam do tego stosunek, tylko żeby pokazać, że coś takiego maiło miejsce i jak wyglądało. Jedynym elementem mogącym wskazywać na mój ewentualnie negatywny stosunek do sprawy jest zestaw słów "taki kicz" widniejący w zajawce. Ale nie jest to moje określenie. Drugie zdanie w mojej zajawce brzmiało inaczej. Zostało zmienione w redakcji. Ja skupiłam się na tym, że "niecodziennie mamy okazję oglądać tak dużą ilość kiczu zgromadzoną w jednym miejscu". Redakcyjna zmiana nie tylko poszła w kierunku kolokwializmu, ale i zmieniła znaczenie przypisując mi w ten sposób stosunek do sprawy. Jeśli już moje intencje miałyby być zachowane to drugie zdanie zajawki powinno brzmieć: "Niecodziennie mamy okazję oglądać tak wiele kiczu zgromadzonego w jednym miejscu" lub "tyle kiczu" a nie "takiego kiczu". Redakcja tak istotnej zmiany ze mną nie konsultowała. (Trzeba mieć wieloletnie doświadczenie w pracy redakcyjnej, żeby wiedzieć, że jeden wyraz może niekiedy zmienić obraz całości, dlatego nie interweniowałam. Ale skoro wywołałeś mnie do tablicy to milczenie przerwałam).
W związku z powyższym uważam, że na postawiony przez Ciebie minus nie zasłużyłam. Ale bardzo dziękuję za wypowiedź i pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.05.2008 10:51

"Jarmark kiczu"?
To czym zdaniem autorki powinni handlować na tym jarmarku? Pralkami, lodówkami, czy może komputerami i samochodami?

Cudze chwalicie, swego nie znacie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bodziu, modowa wyrocznio:) i nie tylko po nich hehehe

Komentarz został ukrytyrozwiń

+

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takie jarmarki w innych krajach nazywaja sie festiwalami. Sa bardzo popularne. Promuja kulture, lokalna sztuke. Nikt ich nie krytykuje, mimo tego ze nie prezentuja dziel sztuki.
Nie rozumiem dlaczego nasze media zawsze musza krytykowac, gdy probuje sie zorganizowac cos ciekawego? Pewnie dlatego, ze najlatwiej jest skrytykowac to co nasze - i wychwalac to co w 'wielkim swiecie'! - mimo tego, ze w innych krajach jest to samo. Tyle ze ich media pomagaja ich w promowaniu wlasnej kultury.
'Cudze chwalicie, swego nie znacie.'
Polska kultura, kazda, nawet ta jarmarczna jest warta docenienia.
Myslie ze piotrkowski jarmark byl ciekawym wydarzeniem. A nasze media powinny bardziej zajac sie promowaniem polskich wydarzen kulturalnych, zamiast kopaniem pod nimi dolkow!

Komentarz został ukrytyrozwiń

plus, lubię kicz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

uwielbiam kicz :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.