Facebook Google+ Twitter

Jarmark św. Dominika w Gdańsku - jarmark atrakcji. Sprawdź sam!

Ponad 1000 wystawców i 40 koncertów będzie czekało na turystów, którzy odwiedzą rozpoczynający się w sobotę Jarmark św. Dominika w Gdańsku. W tym roku organizatorzy przygotowali kilka nowości organizacyjnych.

Sonda

Z czym kojarzy ci się Gdańsk?

Stoiska w ramach Jarmarku św. Dominika / Fot. Tomasz Sienicki / Domena Publiczna

Jarmark atrakcji


Jarmark, jak co roku, rozpocznie barwna parada i spektakl otwarcia, której główną postacią będzie w tym roku Jan Heweliusz. Ceremonię uświetni obecność największego bębna świata, na którym publiczność wybije 751 uderzeń z okazji 751. rocznicy jarmarku. Na zakończenie pierwszego dnia tegorocznego jarmarku organizatorzy przygotowali koncert Johna Portera i pokaz fajerwerków.

W czasie kolejnych dni na scenie zaprezentują się m. in. zespół Paula i Karol, grupa Village Kollektiv oraz znakomity holenderski carillonista jazzowy Paul Maassen. We wszystkie jarmarkowe środy i czwartki zaplanowane zostały kameralne "Koncerty pod gwiazdami", czyli małe dzieła wielkich mistrzów w mistrzowskich interpretacjach solistów operowych. - W ostatnią sobotę jarmarku wystąpi zespół Łąki Łan, który poprzez swoje niesamowite kostiumy i performance sceniczny tworzy niezapomniane widowisko - mówi Joanna Czauderna-Szreter, dyrektor artystyczny imprezy.

Czytaj także: Kto czeka na Jarmark św. Dominika w Gdańsku?

Codziennie turyści będą mogli spotkać na terenie Jarmarku św. Dominika kataryniarzy, koguty - oficjalne maskotki jarmarku i gdańskie mieszczki, wypisujące pamiątkowe certyfikaty. Każdego dnia o godz. 12.12 na Długim Targu z okna Domu Uphagena rozbrzmiewać będzie jarmarkowy hejnał.

Dla najmłodszych przygotowane zostało "Bajkowisko", a dla lubiących zwiedzać miasto czekać będzie gra miejska "Na tropie Koguta". - Oprócz sprawdzonych atrakcji pojawią się też nowe projekty, jak choćby "Gdańskie akumulatory" w tym roku dedykowane zakochanym, którzy powinni zajrzeć do "Zaułka Pocałunków” i dotrzeć do "Bramy Zakochanych” - zachęca Czauderna-Szreter. 7 sierpnia na gdańskim Długim Targu obędzie się tradycyjne Święto Chleba.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Ratomir Wilkowski - uogólniając: najmniejszy tłok jest przed 15 h w dni robocze, i po za dniem otwarcia oraz dniem zakończenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Byłem na tegorocznym otwarciu. Zawiodła logistyka, np. w nocy: kolejki do obrzydliwie brudnych i zapchanych toi-toi liczyły po kilkadziesiąt osób; wiele restauracji i pubów było zamkniętych a w reszcie nie było miejsca (włączając w to tzw. ogródki piwne przed lokalami), i na dodatek pozamykano sklepy całodobowe, więc przed otwartym na ul. Ogarnej również była kolejka po kilkadziesiąt osób. Dodatkowym problemem było zachowanie uczestników imprez, zwłaszcza młodych mężczyzn z Gdańska, w każdym zakątku: wulgaryzmy, groźby, wydalenie moczu (nawet bez krycia się za przeszkodą terenową), zaczepki (zwłaszcza kierowane w stronę młodych kobiet) oraz zaśmiecanie (nawet jeśli kosze na śmieci stały kilka metrów od śmiecących). Aż było mi wstyd przed turystami z Francji, Rosji i krajów skandynawskich, których spotkałem. Dodatkowo nie wiadomo było o której będzie pokaz fajerwerków. Po za tym otwarcie bardzo udane, dopisała pogoda, wystawcy, artyści (koncerty), służby porządkowe (gęste patrole policji oraz straży miejskiej, zabezpieczające karetki pogotowia). Generalnie gorąco polecam Jarmark Dominikański - każdy znajdzie tam coś dla siebie, i ten co lubi zakupy, i ten co lubi muzykę młodzieżową, i ten co antyki, i ten co wysublimowaną sztukę, itd. Wystarczy tylko przejrzeć program imprez i wybrać co się lubi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kiedy jest najmniejszy tłok?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze jest połączyć zabawę z bezpieczeństwem życia ludzi! A może by tak norweska policja wzięła przykład z Miejskiej Policji Miasta Gdańska? Welcome to Gdańsk!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.