Facebook Google+ Twitter

Jarmark Świętojański trwa w Poznaniu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-08 09:39

Deszcz srebrzysto - kolorowego konfetti rozpoczął tegoroczny 33. Jarmark Świętojański w Poznaniu. Na Starym Rynku przez najbliższy tydzień zagości handel, muzyka i zabawa.

Jedną z pierwszych sobotnich atrakcji była Parada Żywiołów, czyli korowód niecodziennych stworzeń. W teatralne postacie ptaków, smoków i innych zwierząt wcieliły się dzieci z Centrum Kultury Zamek.

Przez cały najbliższy tydzień rozbrzmiewać będą także jarmarkowe sceny. Główna znajduje się obok Odwachu, druga - na Wzgórzu Przemysła. Zagrają na nich artyści reprezentujący różne style: od bałkańskiego folku i niemieckiego ska, po kapelę dudziarską z Włoch.

Różnicą w porównaniu do lat ubiegłych jest znacznie szersza propozycja Wzgórza Artystów. Podczas jarmarku amatorzy i profesjonaliści zaprezentują na nim swoje prace malarskie, ceramikę, biżuterię lub grafikę. Zgodnie z założeniem organizatorów, propozycja kulturalna imprezy bogata jest też w projekcje filmowe i spektakle, zwłaszcza dla dzieci.

W tym roku jarmark Świętojański wejdzie - i to dosłownie - na nieznane dotąd tereny. Imprezie towarzyszyć będzie festiwal Ethno Port. Na placu pomiędzy Starą Gazownią a Chwaliszewem swoją muzykę zaprezentują twórcy z całego globu: od melodii Finlandii, po rytmy z Burkina Faso. Do Poznania przyjadą gwiazdy nurtu world music: Omou Sangare z Mali, czy DJ Penjabi znany z telewizji muzycznych.

Oprócz artystycznych wrażeń, na Jarmarku - jak co roku - nie brakuje smażonej kiełbasy, bigosu i waty cukrowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.