Facebook Google+ Twitter

Jarmarki świąteczne na zamkach i pałacach w Czechach

Coraz więcej zamków i pałaców w Czechach zaprasza turystów także w sezonie zimowym.

 / Fot. Foto Lubomir Cech
Coraz więcej zamków i pałaców w Czechach zaprasza turystów także w sezonie zimowym.
Podróżując zimą po regionie zachodnich Czech, warto odwiedzić pięknie położony zamek Loket. Zwiedzimy tu między innymi podziemia z niezwykłą wystawą narzędzi tortur. www.hradloket.cz.
W miejscowości Dětenice w Czeskim Raju czeka nas zwiedzanie barokowego pałacu w towarzystwie duchów. Możemy następnie zajrzeć do tutejszego browaru, a na kolację wybrać się do średniowiecznej karczmy.
www.zamekdetenice.cz.
W regionie środkowych Czech w Chlumcu nad Cidlinou proponujemy odwiedzić pałac Karlova Koruna należący do rodu Kinskich www.kinskycastles.com. Niedaleko leży pałac Radim oferujący między innymi ciekawą, bajkową trasę zwiedzania dla rodzin z dziećmi. www.zamek-radim.eu.
Kierując się w stronę Pragi warto zajrzeć do pałacu Loučen. Naszą przewodniczką po komnatach będzie biała dama. Wyjątkową na skalę światową atrakcją jest tutejsze labiryntarium – zespół dziesięciu labiryntów wkomponowanych w piękną przyrodę parku pałacowego. www.zamekloucen.cz.
Na zimowe zwiedzanie zaprasza Hluboka nad Vltavou w południowych Czechach, uważany za jeden z najpiękniejszych czeskich pałaców. Inspiracją dla koronkowej, romantycznej budowli była architektura angielskiego zamku królewskiego Windsor. Ze względu na swój urok, jest ulubionym celem turystów a także filmowców, którzy chętnie wykorzystują bajkowy pałac do nagrywania filmów dla dzieci. www.zamek-hluboka.eu
Zamki i pałace warto odwiedzić szczególnie w czasie adwentu. Odbywają się tu jarmarki świąteczne z barwnymi imprezami dla dzieci i dorosłych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.