Facebook Google+ Twitter

Jarocin 2015. Znamy wszystkie szczegóły tegorocznego festiwalu

Znamy już wszystkie szczegóły tegorocznego festiwalu, który rozpocznie się 17 lipca i potrwa przez 3 dni. W Jarocinie zobaczymy m.in. Petera Hooka z Joy Division, The Kooks, Acid Drinkers, My Riot i Lao Che.

 / Fot. Łukasz Gdak/Polska PressPoza tym na festiwalu zobaczymy cztery projekty specjalne, które zaprezentują tacy wykonawcy jak: Voo Voo, Big Cyc, Nowe Sytuacje oraz Muchy. Tak w skrócie przedstawia się tegoroczny Jarocin Festiwal. Zespół Joy Division wykształcił się z punkowej grupy Warsaw. Jego refleksyjna twórczość bardzo szybko zdobyła duże uznanie na całym świecie. Po śmierci wokalisty Iana Curtisa w 1980 roku grupa uległa rozwiązaniu, a jej pozostali członkowie zdecydowali się na utworzenie zespołu New Order. Teraz, podczas koncertu w Jarocinie, fani usłyszą najbardziej rozpoznawalne utwory z płyt: "Unknown Pleasures" i "Closer".

Propozycją dla młodszych fanów będzie koncert The Kooks. Na muzycznej scenie funkcjonuje ona dopiero od dekady, ale już przez niektórych uznawana jest za jedną z ikon brytyjskiego indie-rocka. Brytyjczycy swój debiutancki album "Inside In/Inside Out" wydali w 2006 roku. Od razu trafił on na szczyty list przebojów. Tylko na Wyspach Brytyjskich sprzedał się w liczbie ponad miliona egzemplarzy. Tegoroczny Jarocin ma być wyjątkową nie tylko ze względu na udział zagranicznych gwiazd, ale także z powodu projektów specjalnych.

Koncert z okazji 30-lecia zagra grupa Voo Voo. Zespół wykona największe utwory, które powstały w trakcie jego działalności. W związku ze szczególną okazją na scenie pojawią się także goście. Jednym z nich będzie Alim Qasimov, który jest uważany za mistrza mugham, klasycznej muzyki Azerbejdżanu. Szczególny będzie także występ zespołu Big Cyc. Pretekstem stał się w tym przypadku album "Zadzwońcie po milicję", który został wydany z okazji 30-lecia wprowadzenia stanu wojennego. To właśnie te nagrania będą jednym z głównych punktów koncertu Big Cyc na jarocińskiej scenie.
W czasie imprezy fani będą mogli przypomnieć sobie także legendarny koncert Republiki z 1985 roku. Zostanie on odtworzony przez Nowe Sytuacje. Projekt, który w 2013 roku stworzyli muzycy zespołu Republika: Zbyszek Krzywański, Leszek Biolik, Sławek Ciesielski, zdobył duże uznanie fanów tego kultowego zespołu. W Jarocinie wyjątkowy koncert zagra także zespół Muchy. W tym przypadku ważną rolę odegrają fragmenty oryginalnego filmu "FALA – Jarocin 1985" w reżyserii Piotra Łazarkiewicza. Na scenie będą się one przeplatać z wykonywanymi na żywo utworami, pochodzącymi z festiwalu sprzed dokładnie 30 lat.

Aranżacją muzyczną całości zajmie się grupa Muchy, związana z Jarocinem osobą Michała Wiraszko, dyrektora artystycznego festiwalu w latach 2008 – 2010. Poza tym podczas tegorocznego festiwalu w Jarocinie zobaczymy między innymi takich wykonawców jak: Acid Drinkers, Budzy i Trupia Czaszka, My Riot, KSU, Skubas, The Rumjacks, Young Guns oraz Natalię Przybysz i Curly Heads. Koncerty będą odbywać się na scenie składającej się z trzech części. Poza tym na terenie festiwalowym ustawiona zostanie scena w namiocie. Będzie też "scena dla każdego" na polu namiotowym. Całość terenu festiwalowego zajmie 14 hektarów.

Czytaj także: Na co do kina w drugim półroczu? Sprawdź najciekawsze premiery kinowe


Karnety na festiwal kosztują 160 złotych i można je kupować za pośrednictwem stron: prestigemjm.com, eBilet.pl, ticketpro.pl, eventim.pl ora w sieci salonów Empik na terenie całego kraju. Od czwartku, 18 czerwca, od godziny 12 można też kupować bilety jednodniowe w cenie 90 złotych. Cena obowiązywać będzie tylko do końca czerwca. Później wzrośnie. Podobna sytuacja będzie w przypadku karnetów.

(aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.