Facebook Google+ Twitter

Jarocin Festiwal 2014 już w lipcu. Wśród gwiazd Anathema, Dezerter i Kult

Zbliżają się wielkie imprezy koncertowe w Polsce. Miedzy 18 a 20 lipca głośna muzyka rockowa i metalowa zabrzmi na Festiwalu w Jarocinie.

Anathema. Na zdjęciu Vincent Cavanagh / Fot. Łukasz Gdak/PolskapresseOrganizatorzy po raz kolejny zapraszają na dawkę dobrej zabawy i ogromnej energii pod kultową już jarocińską sceną. Kultową, bo historia festiwalu jest długa i ciekawa. Od lat 80. jawił się jako miejsce wyzwalania od barier komunizmu, miejsce swobodnego wyrażania siebie, zarówno poprzez ubiór jak i sposób zachowywania się i spędzania czasu. Na festiwalu debiutowało wiele znanych polskich zespołów i wokalistów. Tłumy przybywały, by usłyszeć Dżem, TSA, Dezertera, Armię czy Acid Drinkers. Mieszkańcy Jarocina do dziś wspominają jak podczas tych kilku lipcowych dni miasto tętniło życiem, choć pewne obawy i niepokoje budziły grupy specyficznie wyglądających punków i metalowców licznie przybywających na koncerty i bawiących się w dość niekonwencjonalny wówczas sposób. Subkultury stanowiły jednak pewną wizytówkę tej ogólnopolskiej imprezy.

Od 2005 r. na scenie zaczęły pojawiać się zagraniczne zespoły. Wszystko po to, by dostosować się do oczekiwań współczesnych odbiorców. Mimo zmian systemowych, mimo odrzucenia łańcuchów komunizmu, które tylko wzmagały bunt młodych, mimo odzyskania przez kraj wolności Jarocin Festiwal wciąż przyciąga rzesze ludzi. Bilety wyprzedają się w zawrotnym tempie, ciężko jest kupić karnet koncertowy w dniu rozpoczęcia imprezy. Choć konkurencję dla festiwalu może stanowić całkowicie bezpłatny Woodstock, scena jarocińska wciąż odnajduje swoich fanów i nowych odbiorców.

A w tym roku Jarocin ugości m.in. zespół Dezerter’, który będzie obchodził 30. rocznicę swego legendarnego występu właśnie na tej rockowej estradzie. Po raz kolejny pojawi się doceniany przez Polaków Czesław Mozil. Zawita również wokalista z Piły, wielokrotnie koncertujący w Jarocinie, czyli Grabaż, który ostatni raz przed publicznością wystąpi z reaktywowaną na tę okazję Pidżamą Porno. Zaśpiewają też m.in. Coma, Luxtorpeda, punkowy Farben Lehre i Kult z Kazikiem Staszewskim. Nie zabraknie też występów zagranicznych gości - angielskiej Anathemy, The Real McKenzies, czy też młodej formacji You Me at Six koncertującej od 2004 r. Emocji i tłumów z pewnością nie zabraknie. Wielkopolska po raz kolejny na trzy wakacyjne dni zamieni się w stolicę muzyki rockowej.

Do 30 czerwca za karnet zapłacimy 140 zł od 1 lipca - 150 zł. Koszt biletów jednodniowych to 90 zł do 30 czerwca i 100 zł od 1 lipca. Pełny program na stronie festiwalu.

Ewa Nowak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.