Facebook Google+ Twitter

Jarocin Festiwal 2014 odbędzie się między 18 a 20 lipca

Włodarze Jarocina, poprzez oficjalną stronę internetową miasta, potwierdzili organizację tegorocznego Jarocin Festiwal. Impreza muzyczna, która na stałe wpisała się w kulturę miejscowości, odbędzie się w dniach 18-20 lipca 2014.

 / Fot. Jarocin Festiwal"Prowadzone przez ostatnie tygodnie negocjacje, związane z organizacją tegorocznego festiwalu, zakończyły się sukcesem. Dzisiaj – 7 lutego - została podpisana umowa na organizację Jarocin Festiwal 2014. Organizatorem imprezy będzie poznańska Agencja Artystyczna GO Ahead." - czytamy na jarocin.pl.

Procedura wyłonienia organizatora tegorocznej edycji rozpoczęła się wcześniej, niż miało to miejsce w latach poprzednich. Przetarg został ogłoszony na początku października 2013 roku. Poza tym samorząd po raz pierwszy skorzystał z procedury negocjacyjnej z ogłoszeniem. - Rozmowy z Go Ahead rozpoczęły się w listopadzie 2013 i były bardzo trudne. Ostatecznie osiągnęliśmy kompromis i dziś podpisaliśmy umowę – mówi zastępca burmistrza Hanna Szałkowska.

Festiwal rozpocznie się od czwartkowych "Rytmów Młodych" (17 lipca), natomiast występy na scenie głównej (przy ul. Maratońskiej) trwać będą od 18 do 20 lipca. Całej imprezie towarzyszyć będą atrakcje organizowane przez Jarociński Ośrodek Kultury.

Pierwsze koncerty w Jarocinie odbyły się już w 1970 roku, jednak bardziej znaną formę Festiwal przybrał w latach 80. To tutaj debiutowały najbardziej znane polskie zespołu tj. T.Love, Dżem, czy Oddział Zamknięty. W 1994 odbyła się ostatnia edycja imprezy przed reaktywacją. Wtedy to doszło do zamieszek uczestników z prowokująca policją. Problemem była także rentowność samego festiwalu, a także zwiększająca się konkurencja ze strony podobnych wydarzeń muzycznych.

W 2005 miały miejsce koncerty, które miały być próbą przed reaktywacją Festiwalu w Jarocinie. Od 2006 roku odbywa się on już w znanej, trzydniowej formie w połowie lipca (piątek-niedziela).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.