Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5843 miejsce

"Jarocin, po co wolność" premiera już 2 grudnia!

2 grudnia w wybranych kinach studyjnych, odbędą się premierowe pokazy filmu „Jarocin, po co wolność”.

Blisko dwugodzinny dokument Marka Gajczaka (reżyser, scenarzysta, operator i montażysta w jednej osobie ) i Leszka Gnoińskiego (dziennikarz muzyczny, reżyser "Beats of Freedom - Zew wolności"), jest poświęcony w całości historii kultowego festiwalu muzyki rockowej w Jarocinie. Materiał obejmuje początki imprezy, które przypadają na przełom lat 60. i 70. ubiegłego wieku, przez lata największej świetności imprezy (lata 80.) aż po współczesność.

 / Fot. Barton FilmMateriał będzie obejmował same początki imprezy, które przypadają na przełom lat 60. i 70. ubiegłego wieku, przez lata największej świetności imprezy (lata 80.) aż po współczesność.

Produkcja będzie plątaniną jarocińskiej muzyki, wspomnień gwiazd i twórców. Wyjątkowego smaku przedsięwzięciu nadadzą także unikatowe, amatorskie nagrania z festiwali, po raz pierwszy publikowane szerokiej publiczności.

W projekcie wzięli udział m.in. Walter Chełstwoski (twórca i organizator Jarocinach od 1980r.), muzycy festiwalowi tj. Krzysztof „Grabarz” Grabowski, Marek Piekarczyk, Muniek Staszczyk, czy Kazik Staszewski. Ponadto w dokumencie głos zabrały władze samorządowe Jarocina, a także ówczesny szef milicji.

„Jarocin, po co wolność”, to pierwszy film dystrybuowany samodzielnie przez koproducenta „Barton Film”. Rozpowszechnianie odbywać się będzie przez pokazy w wybranych kinach studyjnych na terenie całego kraju. Imprezom będą towarzyszyć spotkania z twórcami i bohaterami, panele dyskusyjne, a także koncerty.

Jako, że premiera zbiega się z obchodami kolejnej rocznicy wybuchu stanu wojennego w Polsce, jak mówi producentka dokumentu – Aneta Zagórska - historia Jarocina, ma ukazać historię tamtych czasów z niekonwencjonalnej perspektywy i zachęcić widzów do refleksji.

Źródło: gazetaTRYBUNALSKA.PL - przedrukowano za zgodą redakcji.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.