Facebook Google+ Twitter

Jaromir Nohavica wystąpił w Warszawie

Po raz pierwszy w swojej karierze Jaromir Nohavica zagrał w Sali Kongresowej w Warszawie.

Jaromir Nohavica, wielki bard, tekściarz, kompozytor, tłumacz, poeta - lista mogłaby ciągnąć się w nieskończoność. Z pewnością można powiedzieć, że wielki przyjaciel Polski i Polaków. W naszym kraju cieszył się popularnością jeszcze przed pierwszym koncertem w 1997 r. Przegrywane nielegalnie kasety z utworami autora dostępne były już w latach 80., a więc w innej rzeczywistości. I tę właśnie rzeczywistość tak pięknie, poetycko, czasem refleksyjnie a czasem z przymrużeniem oka, opisywał artysta.

Na scenie Sali Kongresowej Nohavica wystąpił po raz pierwszy i jak sam stwierdził, nigdy tego koncertu nie zapomni. Artysta zagrał prócz swoich wielkich (śpiewanych wspólnie z polsko-czeską publicznością) przebojów, takich jak "Gwiazda" czy bajki logopedycznej "Metro pro krtky", zaśpiewał utwory z najnowszej płyty "Tak me tu mas”.

Bard wprowadzał widownię w zaczarowany świat piosenki przez łzy do śmiechu. Publiczność bawiła się wspaniale i nie pozwalała artystom zejść ze sceny - bisowali aż 4 razy! Nohavicy towarzyszył jego przyjaciel i współpracownik Robert Kuśmierski, grający na akordeonie i klawiszach.


Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.