Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

17599 miejsce

Jarosław Chojnacki - muzyką w serce

Znawcy mówią o nim: najwybitniejszy z interpretatorów piosenki poetyckiej i literackiej w kraju. On o sobie: pieśniarz, dla którego ważny jest klimat. Publiczność: nawiązuje świetny kontakt i oczarowuje.

Jarosław Chojnacki / Fot. archiwum prywatne autorki Jarosław Chojnacki, znany polski pieśniarz, zagra w Mrągowie! To artysta, którego koncerty wywołują wiele emocji, porównywalny może być z najlepszymi, między innymi z Michałem Bajorem. Znawcy muzyki twierdzą jednak, że Jarosław Chojnacki ma swój własny styl, niepowtarzalny, właściwy tylko dla siebie.

Zdaniem artysty, nagrody są bardzo ważne na początku, bo pieszczą uszy i to, co jest głęboko w człowieku, czyli dumę i samozadowolenie. Nie przekładają się one jednak na to, co dzieje się potem z tzw. karierą. Dla Jarosława Chojnackiego ważny jest kontakt z publicznością i jej reakcja na muzykę. Uważa, że ile na scenie da z siebie, tyle samo odbierze od widowni. Chce występować wszędzie, gdzie tylko jest to możliwe, gdzie będzie publiczność, nastawiona na odbiór muzycznej energii...

Jest związany ze sceną w Biłgoraju, bardzo znany na południu Polski, bywa w Warszawie i Krakowie oraz innych wielkich miastach w całej Polsce, w których bierze udział w wielu muzycznych przedsięwzięciach. Swoją przystań znalazł jednak na mazurskiej wsi koło Szczytna. To jego azyl i próba odcięcia się od wielkiego świata, by złapać dystans i oddech po ciężkiej pracy.

Skomponował muzykę do filmu Jana Jakuba Kolskiego "Małopole czyli świat". Nie pisze tekstów, śpiewa do wierszy mniej lub bardziej znanych twórców: Julian Tuwim, Stanisław Grochowiak, Bolesław Leśmian, Anna Achmatowa, Krzysztof Buszman, Krzysztof Karasek i inni.
- Tak wiele jest pięknych tekstów i wierszy, że specjalizuję się przede wszystkim w dobieraniu do nich muzyki. Czasem piszę muzykę do wiersza, którego z pozoru nie da się zaśpiewać. Słowa muszą mnie przekonać, muszą stać się moimi słowami. Muszę czuć, to co śpiewam, być do tego przekonanym – mówi artysta Wiadomościom24.pl.

Na pełne dobrej energii spotkanie z publicznością liczy podczas swojego koncertu w Mrągowie, który odbędzie się w sobotę 14 listopada w Centrum Kultury i Turystyki. Początek o godzinie 19, wstęp wolny.

Koncert odbędzie się w ramach obchodów 11 listopada. Gościnnie wystąpią utalentowani muzycznie mrągowianie - Ewa Orzech (śpiew) z akompaniamentem Cezarego Nowakowskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Jar" jest moim ulubionym wykonawcą piosenek poetyckich. Świetny artysta i prywatnie ciekawy człowiek... Przydałoby się więcej takich ludzi

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.