Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7510 miejsce

Jarosław Górczyński nowym Prezydentem Ostrowca Świętokrzyskiego

Jarosław Jacek Górczyński został nowym Prezydentem Ostrowca Świętokrzyskiego na lata 2014 – 2018. W niedzielnej (30 listopada 2014 r.) II turze wyborów samorządowych pokonał kandydata Prawa i Sprawiedliwości, Zbigniewa Dudę.

Poseł Jarosław Górczyński będzie nowym Prezydentem Ostrowca Świętokrzyskiego. / Fot. Krzysztof KrzakJarosław Jacek Górczyński urodził się 9 lutego 1971 roku w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tu ukończył Technikum Samochodowe, a następnie elektroenergetykę na uczelni Budapesti Muszaki Foiskola im. Kálmána Kandó w Budapeszcie. Pracę zawodową rozpoczął w 1995 roku jako inspektor ds. inwestycji w Urzędzie Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kilka lat później awansował na stanowisko kierownika referatu ds. realizacji strategii miasta. W latach 2002 - 2006 pełnił funkcję przewodniczącego Samorządowej Rady Osiedla "Ludwików" w Ostrowcu Świętokrzyskim. Był wiceprezesem i współzałożycielem Stowarzyszenia Samorządowych Rad Osiedlowych i Gminnych. Od chwili powstania w 2006 r. do roku bieżącego był członkiem zarządu Stowarzyszenia Twój Ostrowiecki Samorząd, które wygrało wybory samorządowe w powiecie ostrowieckim w 2006 i 2010 roku. To z ramienia tego ugrupowania Jarosław Górczyński pełnił w latach 2006 – 2011 zajmował stanowisko wiceprezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego i brał udział w realizacji najważniejszych projektów inwestycyjnych w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Nowy Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Górczyński. / Fot. Krzysztof KrzakW wyborach do Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej 9 października 2011 roku uzyskał mandat posła na Sejm VII kadencji, startując jako kandydat bezpartyjny z trzeciego miejsca na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego w okręgu świętokrzyskim (otrzymał wówczas 4814 głosów). W 2011 roku uzyskał też tytuł MBA Politechniki Lubelskiej oraz University of Illinois w Chicago. 21 kwietnia 2012 roku wstąpił do PSL.

W tegorocznych wyborach samorządowych Jarosław Górczyński startował z własnego komitetu wyborczego i uzyskał 43 – procentowe poparcie wyborców (w II turze - 58,43% wobec 41,57% Zbigniewa Dudy). KWW Jarosława Górczyńskiego wprowadził do Rady Miasta 13 radnych (na 23 mandatów), może więc samodzielnie sprawować władzę w Ostrowcu Świętokrzyskim, zaś w Radzie Powiatu Ostrowieckiego zasiadać będzie 6 radnych z komitetu wyborczego nowego Prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Pan prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego J.J. Górczyński też był związany w strukturach PSL-u .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niektórzy komentatorzy awarie systemu komputerowego Państwowej Komisji Wyborczej łącza z doskonałym wynikiem PSL w Świętokrzyskim i Warmińsko -Mazurskim . Komputery zliczające głosy tak nagrzały się , że po prostu padły z emocji. Kto wie czy w innych województwach PSL nie otrzymał większości. Tego już się nie dowiemy bo z uwagi na awarię systemu konieczna była ręczna korekta głosowania.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli doskonały wynik PSL się utrzyma to będzie dużym zagrożeniem w przyszłych wyborach prezydenckich dla urzędującego Bronisława.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To prawda , przegrana kandydata PiS w Radomiu to największa niespodzianka .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje. Ale najweselej wyszło w Radomiu, Wadowicach i Częstochowie. To pewnie dlatego prezes całą godzinę musiał się trudzić, aby przed "exspose" ułożyć oblicze w radosny grymas zwycięskiej klęski modo Staniszkis.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Iluzja.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Samorządy powinny być w rękach ludzi bezpartyjnych. Partyjniacy mogą bawić się w sejmie, senacie i PE, powinno im tej piaskownicy wystarczyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.