Facebook Google+ Twitter

Jarosław Gowin odszedł z PO. "Sprzeciwmy się polityce Tuska, Millera i Kaczyńskiego!"

Jarosław Gowin w specjalnym oświadczeniu ogłosił, że odchodzi z Platformy Obywatelskiej. "Od wielu dni premier i jego otoczenie zapowiadają, że usuną mnie z partii i zapowiadają kontynuację polityki, która musi doprowadzić do fatalnych skutków gospodarczych" - stwierdza były minister sprawiedliwości.

Jarosław Gowin oraz Donald Tusk / Fot. Wojciech Barczyński/PolskapresseSpecjalne oświadczenie Jarosława Gowina można znaleźć na jego kanale YouTube. Były minister sprawiedliwości zdradza w nim, że od momentu osiągnięcia bardzo dobrego wyniku w wyborach na przewodniczącego PO, "premier Tusk oraz jego otoczenie zapowiadają, że usuną go z partii". Gowinowi nie podoba się również obecna polityka rządu. "Likwidacja drugiego filaru emerytalnego, to nic innego jak znacjonalizowanie prywatnych oszczędności. Położenie przez polityków ręki na 270 mld zł, musi doprowadzić do obniżenia emerytur milionów Polaków. Donald Tusk i Jacek Rostowski zapowiadają dalsze podnoszenie podatków, a i tak planowana przez nich dziura w przyszłorocznym budżecie, jest rekordowo wysoka. Nie zgadzam się na taką politykę" - mówi w oświadczeniu.

Jarosław Gowin twierdzi również, że "na pieniądze Polaków ostrzą sobie zęby również Jarosław Kaczyński i Leszek Miller, którzy przyklasnęli rządowym propozycjom".

Gowin podziękował za współpracę swoim przyjaciołom i zwolennikom, którzy głosowali na niego w wyborach na przewodniczącego Platformy. "Musimy sprzeciwić się polityce Tuska, Kaczyńskiego i Millera. Musimy sprzeciwić się polityce zadłużania Polaków, podnoszenia podatków, utrudniania życia przedsiębiorcom" - zaapelował były minister sprawiedliwości.

Jarosław Gowin zapowiedział, że w ciągu miesiąca ogłosi swoje plany i zdradzi, w jaki sposób chce "zmienić Polskę".

Najnowsza informacja: Gowin stworzy partię polityczną z Wiplerem i KowalemZobacz oświadczenie Jarosława Gowina

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Mam nadzieję, że Gowin pogodzi siły, które uzurpują sobie od dekad nieomylność i światłość. Mam nadzieję, że nie będzie szukał sojuszników na siłę wśród mizerii politycznej (Buzek, Krzaklewski, Marcinkiewicz, etc).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jarosław Gowin goszcząc w Redakcji W24 usłszał pytanie ode mnie:
Czy to nie dziwaczne, że osoba zdaniem wielu będąca poza PO ubiega się o jej przewodnictwo?
Pytałem, gdyż piękna i mocno znajoma "ministra" raczyła rzec: "Jarek już dawno jest poza partią"...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.