Facebook Google+ Twitter

Jarosław Gowin: Powrót wraku Tu-154 zależy od Putina

Według ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina, powrót wraku Tu-154, który rozbił się 10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem, zależy w głównej mierze od prezydenta Władimira Putina.

Sonda

Czy Putin odda nam wrak?

 / Fot. PAP/Radek PietruszkaMinister był gościem "Kontrwywiadu" RMF FM, odpowiadał na pytania związane z reformą emerytalną, współpracą w ramach koalicji rządowej oraz ustawą dotyczącą deregulacji zawodów. Poruszył również kwestie wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej.

Odpowiadając na pytanie dotyczące współpracy polskiego rządu z Rosjanami, powiedział: "Rosjanie są partnerem bardzo trudnym nie od dziś. Mamy takie, a nie inne położenie geopolityczne, taki a nie inny konflikt interesów. W sprawie wraku głos polskiego rządu będzie jednoznaczny. A kiedy przyniesieni efekt? No o to trzeba pewnie pytać jednego człowieka na świecie, czyli prezydenta Putina".

Czytaj także: Polska pyta Rosjan: Dlaczego cięto wrak Tu-154m?

Gowin zapowiedział, iż w maju wybiera się z wizytą do Rosji, gdzie poruszy temat powrotu wraku samolotu do Polski. "W maju jadę do Rosji. Spotkam się z moim rosyjskim odpowiednikiem. Będziemy rozmawiać m.in. na temat wraku, ale mam świadomość, że decyzje w tej sprawie, zapadną w Rosji, zapadają w Rosji na najwyższym szczeblu" - powiedział.

Minister zapewnił, że sprawa od dłuższego czasu jest omawiana oraz stawiana w ostry i zdecydowany sposób, jednocześnie wyraził wątpliwości co do wartości deklaracji strony rosyjskiej, dotyczących zwrotu wraku.

Odnosząc się do nadchodzącej, drugiej rocznicy katastrofy, stwierdził: "Mam poczucie, że wszyscy popełniliśmy, również media, dużo grzechów przed tą katastrofą, bo jednak jest czymś moralnie dla mnie do dzisiaj nie do przyjęcia, że najważniejsze osoby w państwie od wielu lat poruszały się po świecie samolotami, które nie gwarantowały nawet minimum bezpieczeństwa".

We wtorkowych obchodach drugiej rocznicy katastrofy, organizowanych przy pomniku ofiar na warszawskich Powązkach, udział wezmą najwyżsi przedstawiciele władz państwowych. Środowisko Prawa i Sprawiedliwości organizuje własne obchody w okolicach Pałacu Prezydenckiego.

Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (42):

Sortuj komentarze:

puchacz
  • puchacz
  • 05.04.2012 15:14

po co ludzie piszą do znudzenia,,, przeciez wydanie wraku zalezy od widzimisie ruskich i nie ma siły na swiecie która by ich zmusiła .. chyba ze beda mieli taka ochote...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylko, ze jak to nie był ten samolot co wyleciał z Warszawy?! Informacje z laptopów, innego sprzętu i przesłuchania więzionych znających największe tajemnice państwa polskiego?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

link A to co?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak można badać ewentualny dowód przestępstwa?! Który w konsekwencji zmiótłby wszystkich z platformą na której stoją.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do POpapraniec. Jak można badać wrak samolotu?! Skoro może okazać się, że to nie ten samolot?!

Komentarz został ukrytyrozwiń

A to nie wiedziałeś, że to specjalistka najwyższego lotu od kłamstwa?! Tusk byle kogo do swojego grona nie przyjmuje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Artur Bezogródzki
  • Artur Bezogródzki
  • 05.04.2012 10:48

Wasalsko-POddańczy rząd Tuska wszystkie ważne decyzje uzależnia od Rosji i dominujących krajów UE. To nic nowego. Państwo Polskie de facto nie istnieje. Najlepiej nic nie robić. Szkoda tylko, że dotkliwe konsekwencje konsekwencje "nic nie robienia" ponosi najuboższa, a zarazem największa część społeczeństwa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 05.04.2012 09:34

Pętla Platformie coraz bardziej się zaciska ,dostają pomału sraczki ,widać już u niektórych nerwowe zachowanie. Strach przed odpowiedzialnością??

Komentarz został ukrytyrozwiń
j
  • j
  • 05.04.2012 08:57

Sam jesteś zdradą stanu
Następny a co powiesz na głodujące dzieci, rodziny tych co poginęli ale nie w tej katastrofie tylko innych to co nie liczą się
Tylko katastrofa i katastrofa jakby nie było innych ważniejszych spraw
Choć pewnie o to chodzi żeby nas omamiać

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.