Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

7102 miejsce

Jarosław Gowin w Ostrowcu Świętokrzyskim: UE to nie klub gentelmenów

Spotkaniem 6 kwietnia z mieszkańcami Ostrowca Świętokrzyskiego, Jarosław Gowin zakończył dwudniowy objazd województwa świętokrzyskiego, podczas którego odwiedził też m.in. Włoszczowę, Starachowice i Wąchock.

Od lewej: Jan Puchała, Michał Cieślak, Anna Jóźwik i Jarosław Gowin podczas spotkania w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakZanim lider partii Polska Razem Jarosława Gowina pojawił się w sali hotelu Red, pełnomocnik ugrupowania w powiecie ostrowieckim, Sławomir Adamski przedstawił jego kandydatów na europarlamentarzystów w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego: Annę Jóźwik ze Skarżyska - Kamiennej, Michała Cieślaka (pełnomocnika PRJG w Świętokrzyskiem) i Jana Puchałę, starostę powiatu limanowskiego, absolwenta ostrowieckiej Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości.

Jarosław Gowin w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof KrzakA sam Jarosław Gowin rozpoczął spotkanie pytaniem zgoła retorycznym: - Dlaczego Polacy zarabiają średnio cztery razy mniej niż mieszkańcy Europy Zachodniej? Czy wszystko można wytłumaczyć czasami komunizmu? Przecież od dwudziestu kilku lat żyjemy w wolnej, demokratycznej, kapitalistycznej Polsce. Czy nasze państwo jest rzeczywiście czterokrotnie uboższe niż Austria, Włochy, Hiszpania? I powołując się na niedawny raport ekspertów amerykańskich, badających tak zwane "rozmiary państwa", odpowiadał, że jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest fakt, iż nasze państwo pochłania rocznie prawie połowę PKB (dokładnie jego 44 %) na administrację i wydatki publiczne (na 180 przebadanych krajów Polska znalazła się na 145. miejscu). Mimo tego Polacy nie otrzymują w zamian prawidłowo funkcjonującej służby zdrowia, edukacji czy sądownictwa. Większa część pieniędzy przejmowanych przez administrację państwową jest, zdaniem Jarosława Gowina, marnowana. Dlatego też mniej pieniędzy zostaje w portfelach obywateli polskich. - Powinniśmy mieć zamożnych obywateli i sprawnie funkcjonujące państwo - konstatował lider Polski Razem.Jarosław Gowin w Ostrowcu Świętokrzyskim. / Fot. Krzysztof Krzak Dlatego też jego partia przewiduje w swoim programie gospodarczym obniżenie podatków i kosztów pracy, ograniczenie kontroli w przedsiębiorstwach, uczciwe opodatkowanie zagranicznych koncernów działających na terenie Polski (m.in. licznych supermarketów); w zakresie polityki prorodzinnej Polska Razem Jarosława Gowina proponuje wprowadzenie płatnych urlopów macierzyńskich dla wszystkich matek, także studentek i zatrudnionych na umowach o dzieło oraz bezrobotnych; innym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie tzw. bonów wychowawczych, pozwalających rodzicom pokrywać nimi koszty utrzymania ich dziecka w przedszkolu, zapłacić niani lub... babci.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Nie widziałem ale na pewno w Wąchocku przed tym p..anem rozwinęli asfalt na powitanie takiego g..ościa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wcześniej w komentarzu pisałem, możecie odszukać. Jedyny polityk, który nadaje się do prowadzenia polityki i w zasadzie nie pasuje do tego "parlamentarnego teatru".
Pozostali zbyt mocno odstają i trzeba szukać pokroju Jarosława Gowina.

czas już najwyższy, żeby się nimi na dobre zająć. Już samo to, że ścieżka rowerowa od Ustki do Gdańska jest wybudowana a nawet nie ma oznakowań?! Gdzie poszły te unijne fundusze?! Dziwić się, że jest źle, jak unijna kasa w Polsce przecieka jak "woda pomiędzy palcami"?!
Czego się tylko nie dotknąć, to pachnie przekrętami!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.