Facebook Google+ Twitter

Jarosław Grzędowicz - "Pan Lodowego Ogrodu, t.3"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-11-24 08:44

Już 27 listopada do księgarń w całej Polsce trafi kontynuacja jednej z najlepiej ocenianych powieści ostatnich lat. Pierwszy tom sagi uhonorowany został m.in. nagrodą im. Janusza A. Zajdla, Śląkfą, Sfinksem i Nautilusem.

 / Fot. PromoPan Z Wami. Jako i ogród jego. Wstąpiwszy, porzućcie nadzieję. Oślepną monitory, umilkną telefony. Tu włada magia.
Władza… Wystarczyło zaledwie czworo obdarzonych jej pełnią Ziemian, by z planety Midgaard uczynić prawdziwe piekło.
Vuko Drakkainen... Podąża śladami ich przerażającego szaleństwa. Z misją: Zlikwidować! Wsadzić do promu i odesłać na Ziemię, albo zabić. I pogrzebać na bagnach. Problem w tym, że oni stali się… Bogami.
Filar, cesarski syn, w krótkim życiu zaznał już losu władcy i wygnańca, wodza i niewolnika. Podąża ku przeznaczeniu, szukając ratunku dla swego skazanego na zagładę świata. Podobnie jak Vuko, i jego próbowano już zabić na najprzeróżniejsze sposoby.

Wsiadasz? Lodowy drakkar topnieje…

Jarosław Grzędowicz - urodzony w 1965 roku, debiutował w 1982 na łamach tygodnika „Odgłosy” opowiadaniem "Azyl dla starych pilotów". Opublikowane w 1999 roku w internecie opowiadanie "Klub absolutnej karty kredytowej" otrzymało nominację do Nagrody Elektrybałta, a po publikacji w "Wizjach alternatywnych" w 2002 r. także nominację do Nagrody Sfinksa.

W 1990 roku wraz z Andrzejem Łaskim, Krzysztofem Sokołowskim, Dariuszem Zientalakiem i Rafałem Ziemkiewiczem założył magazyn literacki „Fenix”, w którym prowadził dział prozy polskiej, a od 1993 roku był jego redaktorem naczelnym. Pracuje jako dziennikarz, prowadzi stałą rubrykę naukowo-cywilizacyjną w "Gazecie Polskiej" i tłumaczy komiksy.

Laureat Śląkfy w kategorii Twórca Roku 2005. W 2006 r. pisarza uhonorowano również Sfinksem, w kategorii Polska Powieść Roku za książkę "Pan Lodowego Ogrodu, t.1". Jest pierwszym w historii literackiej Nagrody im. Janusza A. Zajdla zdobywcą dwóch statuetek w obu konkursowych kategoriach: Powieść oraz Opowiadanie roku 2005. Nagrodzona powieść to "Pan Lodowego Ogrodu, t.1", opowiadaniem jest "Wilcza zamieć" ze zbioru "Deszcze niespokojne". W roku 2007 uhonorowany został kolejnym Zajdlem - powieścią roku 2006 uznano "Popiół i kurz. Opowieść ze świata Pomiędzy".

Wydawnictwo Fabryka Słów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

A mnie lektura bardzo mile rozczarowała. Z dziełami Grzędowicza zetrzeć się nie miałem wcześniej okazji... teraz mam plan nadrobić braki. Historia Vuko i młodego Pana Tygrysiego Tronu ma mnóstwo drobnych aczkolwiek bardzo intensywnych smaczków. Sama mieszanina Sci-Fi z Fantasy wyszła autorowi nad wyraz dobrze i wręcz ułatwia odbiór lektury. Jedyne co indywidualnie mogę oceniać na ewentualny minus to początek każdego tomu - jakby historia za każdym razem rozkręcała się na nowo - ale to w pełni subiektywne odczucie. No i w końcu to nie Hitchcock - nikt nie wymagał trzęsienia ziemi. W ten sposób zakup książki 'nowego', dla mnie jako czytelnika, autora opłaciło mi się nad wyraz i bez żalu zainwestuje w pana Jarka jeszcze razy kilka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie przepadamza tego typu literaturą, ale artykuł ma bardzo ciekawą formę... i treść. (5*)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.