Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3081 miejsce

Jarosław Gugała przygrywa na urodzinach żony ministra finansów. Dziennikarze krytykują

Jarosław Gugała z Zespołem Reprezentacyjnym, w którym śpiewa od 30 lat, wystąpił na urodzinach żony ministra finansów Mateusza Szczurka. Środowisko zawrzało, zarzucając dziennikarzowi Polsatu brak profesjonalizmu.

 / Fot. arch. PolskapresseJarosław Gugała, prowadzący "Wydarzenia" Polsatu tłumaczy się, że z politykami w układy nie wchodzi i nie wystąpiłby dla żadnej partii politycznej. Jeśli jednak zaproszono by go, by wystąpił na prywatnej imprezie szefa PiS Jarosława Kaczyńskiego, mógłby to zrobić. Zapewnił, że koncert nie był wyrazem sympatii wobec ministra Szczurka, którego żony, ani jego samego osobiście nie zna. Przyznał jednak, że zespół wziął za występ wynagrodzenie, bo dwóch członków Zespołu Reprezentacyjnego to zawodowi muzycy, dla których koncerty są jedynym źródłem zarobku.

Motywów Gugały nie rozumie medioznawca, prof. Wiesław Godzic. "Dziennikarze powinni mieć jak najmniej pozazawodowych kontaktów z politykami. Nie jest przecież tak, że dziennikarz do godziny 16 uprawia swój zawód, a potem jest już tylko muzykiem – przytacza słowa prof. Godzica press.pl.

Podobnie ocenia zachowanie dziennikarza Polsatu Andrzej Morozowski, dziennikarz TVN 24, podkreślając, że dla wpływowych osób może to być sposób dotarcia do mediów, należy więc tego unikać. Zaproszeń od polityków nie przyjmuje inny dziennikarz-muzyk, Roman Osica z RMF FM, który gra w zespole Poparzeni Kawą Trzy, ale decyzji Gugały nie chciał komentować.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.