Jarosław Hampel zwycięzcą 60. memoriału Alfreda Smoczyka!

Zawodnik leszczyńskiej Unii, Jarosław Hampel wygrał dzisiejszy jubileuszowy memoriał A. Smoczyka, który odbył się na torze w Lesznie. Drugie miejsce zajął również zawodnik Byków - Janusz Kołodziej, a trzecie Duńczyk, Nicki Pedersen.

/ Fot. logo imprezyZawody w Lesznie, które odbywają się rokrocznie dla uczczenia pamięci popularnego Freda rozegrane zostały dzisiaj po raz sześćdziesiąty. Tegoroczna silna obsada pozwalała oczekiwać bardzo ciekawego turnieju. A tacy zawodnicy jak Nicki Pedersen, Fredrik Lindgren, Ryan Sullivan, Leigh Adams czy bardzo dobrze spisujący się w sparingach Jarosław Hampel zawsze gwarantują wielkie emocje. Nie dojechał tylko były mistrz świata, Amerykanin Greg Hancock, którego zastąpił Jacek Rempała.

Najciekawszym wyścigiem dnia był bieg drugi, kiedy zawodnik Unii Leszno, Janusz Kołodziej, po znakomitym manewrze na pierwszym łuku wysunął się na czoło stawki wyprzedzając byłego mistrza świata Nickiego Pedersena oraz Rafała Dobruckiego.

Fredrik Lindgren / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Fredrik_lindgren.jpg&filetimestamp=20070718233054Najlepiej w całych zawodach zaprezentował się Jarosław Hampel. Uczestnik Speedway Grand Prix 2010 wygrał wszystkie swoje biegi, w ostatnim za plecami zostawiając również dwóch stałych uczestników tegorocznego Grand Prix Nickiego Pedersena i Fredrika Lindgrena.

Na drugim miejscu tegoroczny memoriał ukończył Janusz Kołodziej. Trzecie miejsce zajął trzykrotny mistrz świata Duńczyk Nicki Pedersen.