Facebook Google+ Twitter

Jarosław Kaczyński atakuje rząd za "ciche" uroczystości smoleńskie

"Cicho obchodzona przez polskie władze rocznica ma jeden cel: uciszyć i zatrzeć pamięć, a wraz z nią pytania o prawdę, o wrak, o czarne skrzynki, o sekcje zwłok, o kłamstwo o pijanym generale, o hańbę i brak honoru, o niechlujstwo, bałagan,o złą wolę..."- napisał Kaczyński na swoim blogu w Salonie24.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellWedle przeważającej ilości komentarzy, Jarosławowi Kaczyńskiemu udało się narzucić swoją narrację w dniu rocznicy katastrofy smoleńskiej. Publicyści sprzyjający ekipie rządowej, mieli pretensje do Donalda Tuska za ciche przeżywanie tego dnia i oddania pola Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Zdaniem prof. Śpiewaka, Jarosław Kaczyński, z Antonim Macierewiczem przebija się ze swoją teorią o zamachu do kolejnych grup społecznych, wykraczających poza zwolenników "Gazety Polskiej" oraz "Radia Maryja" - "to jest pewien fakt społeczny"- mówił.

Podobne zdanie w tej kwestii ma Stanisław Michalkiewicz, którego trudno posądzić o nadmierną sympatię do Śpiewaka. Jeżeli coś łączy obydwu dżentelmenów, to zamiłowanie do ekonomicznego liberalizmu. Michalkiewicz pisze tak: "Wczorajsze obchody drugiej rocznicy katastrofy smoleńskiej pokazały, że panu prezesowi Kaczyńskiemu udało się zepchnąć swoich przeciwników do defensywy - przynajmniej na propagandowym odcinku frontu".

Dlatego, w perspektywie pogłębiających się wątpliwości, co do postawy rządu
w sprawie katastrofy (Rosjanie wciąż nie oddali nam wraku, i na domiar złego jeszcze go starannie wyczyścili), odkrywanych przez opinię publiczną kolejnych kłamstw władzy, obchodzenie uroczystości smoleńskich w ciszy, jest uznawane, przez wielu publicystów z salonu, za błąd Tuska.

Już go wykorzystał Jarosław Kaczyński, który napisał na Salonie24, że PO w taki sposób próbuje ukryć niewygodne, dla siebie fakty, chce przemilczeć sprawę: "Nie była to jednak cisza zadumy, modlitwy czy pamięci. To była cisza, która miała głośno krzyczeć „Nic się nie stało!”, „Nie ma problemu!”- stwierdził Kaczyński.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (25):

Sortuj komentarze:

miłujący pokój
  • miłujący pokój
  • 14.04.2012 19:51

Pani Władziu słyszałem, że w Częstochowie można nabyć po 4,45 zł gipsowe figurki Kawalera Orła Białego itd. Czy ma go już Pani w domowej kapliczce?
Bo ja chciałbym dostać dla babci, niemożebnie rozkochanej w gigantycznym umyśle Autorytetu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czy są tylko dwie opcje: na kolanach albo w podskokach? Można było stanowczo, ale poważnie i z godnością, skoro manifestacja była związana ze śmiercią tylu osób, a na dodatek odbywała się w dniu najważniejszego katolickiego święta. Może Pan/Pani zostać przy swoim zdaniu - ja nie uznaję robienia szopki z tragedii. Proszę dla porównania poczytać relacje z krakowskiego marszu pod Krzyż Katyński.

Komentarz został ukrytyrozwiń
pizdas
  • pizdas
  • 14.04.2012 13:25

p. Jenner Dzisiaj 11:58
Nie manipulować.
Co innego protest pod ambasadą [trzeba było na kolanach?], a co innego uroczystości związane z katastrofą smoleńską [gdzie śmiac się nie wypada].

Komentarz został ukrytyrozwiń
Władysława Borowiecka
  • Władysława Borowiecka
  • 14.04.2012 12:07

14.04.2012

- Czy Jarosław Kaczyński jest agentem wpływów rosyjskich służb specjalnych? - zapytał sarkastycznie znany brytyjski komentator. Nie, Jarosław Kaczyński nie jest agentem. Nigdzie na świecie nie ma agentury, która by ośmieszała Polskę równie skutecznie - pisze (jest moim autorytetem) Kawaler Orderu Orła Białego w "Gazecie Wyborczej" jej naczelny Adam Michnik.
ZOBACZ TAKŻE

"Kłamstwo o zamachu na Lecha Kaczyńskiego jest zwieńczeniem opowieści mitologicznej o tym, że dzisiejsza Polska nie jest państwem niepodległym i demokratycznym, lecz niemiecko-rosyjskim kondominium, że rządzona jest przez reżim skorumpowany i przestępczy, skoncentrowany na wyniszczeniu materialnym i kulturowym Polski i Polaków, na przypominającej terror lat stalinowskich wojnie z Kościołem katolickim i religią".
Należę do tych, których to przeraża, wiem bowiem, że kłamstwo powtarzane wrzaskliwie i nieprzerwanie bywa skuteczne. (...) Obserwatora z zewnątrz jednak to rozśmiesza. Dlatego może pytać z uśmiechem, czy Jarosław Kaczyński jest agentem służb specjalnych. Nie, Jarosław Kaczyński nie jest agentem. Nigdzie na świecie nie ma agentury, która by ośmieszała Polskę równie skutecznie" - pisze (jest moim autorytetem)
Kawaler Orderu Orła Białego

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ano właśnie, śmiać się też nie wypada... Dlatego nie należało dopuszczać do tego, żeby podczas protestu pod ambasadą rosyjską pojawiły się elementy happeningu: podskoki ("Kto nie skacze, ten za Tuskiem"), pluszowa maskotka Kaczora Donalda na szubienicy, radosne okrzyki i miny, świadczące o tym, że niektórzy uczestnicy... dobrze się bawili.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Arkadiusz Gębka Wczoraj 21:25 <<Odp. Raczej złe porównanie i nie na miejscu. nikt nie każe opłakiwać kogokolwiek ale i śmiać też się nie wypada no nie? http://www.youtube.com/watch?v=71AJssuOmBI <--
(Komorowski śmieje się z Tuskiem nad trumnami ofiar katastrofy Smoleńskiej ) Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Drugie obchody rocznicy Katastrofy Smoleńskiej powinien organizować rząd (PO) a nie pozwalać na organizację (PiS) Tym samym rząd dzieli nas Polaków, kiedy powinniśmy wspólnie obchodzić Rocznicę co robimy? kłócimy się miedzy sobą . Tylko że Rząd nie mógł zorganizować Obchodów nie było to możliwe ze względu na to że tam było kilka tyś ludzi a Platforma już przekonała nas do tego że rozmawiać z nikim nie umie. Tuska nie wiele różni od Łukaszenki. Smoleńsk jest i będzie nie wygodnym tematem dla nich a to przez to że ich Teorie(PO) od samego początku były budowane na kłamstwie, a jak się nie umie rozmawiać i nie ma się racji oraz argumentów czasami lepiej przemilczeć i To zrobiło PO.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 441
  • 441
  • 13.04.2012 18:06

Kaczyński atakuje wszystkich, bo "dla karłów nic nie jest za niskie"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chodzi o idiotów, to chyba pan Waldemar Kuczyński zdiagnozował sprawę najtrfaniej,
http://www.liiil.pl/1334247107,Czy-PiS-i-Kaczynski-to-dla-Rosji-pozyteczni-idioci.htm

albowiem nic tak dobrze nie służy międzynarodowej polityce rosyjskiej,jak skłócona wewnętrznie Polska. Ten rodzaj polityki uprawiała z wielkim powodzeniem Katarzyna Wielka. Teraz, zamiast Repnina mamy Rydzyka i obserwujemy skutki jego "misji".

Komentarz został ukrytyrozwiń
KonDonek
  • KonDonek
  • 12.04.2012 21:43

@@Panię Gąbka - Pan Prezes nie atakuje rządu.Pan Prezes próbuje wyjaśnić pewne własne przemyślenia . Zresztą trudno to śmieszne zjawisko nazwać rządem ! To zlepek przypadkowych idiotów którzy nie wiele potrafią -- nawet boją się tupnąć nóżką! Z tym rządem Rosja może zrobić wszystko, tylko rząd Tuska nic nie może!!! A jeśli już coś może ;to najwyżej coś pięknie spieprzyć .To potrafią dobrze.....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.