Facebook Google+ Twitter

Jarosław Kaczyński: Bieg wydarzeń przyznaje nam rację

"Nawet wielu naszych krytyków twierdzi, że gdyby nie ostatni tydzień kampanii, mielibyśmy wynik lepszy o kilka procent, a więc w sumie wyraźnie lepszy niż w roku 2007" - mówi w wywiadzie dla "Uważam Rze" prezes PiS Jarosław Kaczyński

 / Fot. Mateusz Trzuskowski/W24W wywiadzie dla najnowszego "Uważam Rze", Jarosław Kaczyński jeszcze raz podkreśla, że miejsce dla polskiej prawicy jest tylko w PiS. Były premier twierdzi, że klub Ziobry to projekt "w istocie prywatny", bo "chodzi głównie o interesy kilku osób, o ponowne wejście do Parlamentu Europejskiego".

"Z punktu widzenia prawicy całe przedsięwzięcie jest nie do obrony - nawet gdyby przekroczyli 5 proc., to i tak w sumie obniżają tylko wyraźnie wynik prawicy. Podzielenie tych głosów, które otrzymaliśmy, daje łącznie znacznie mniej mandatów. Nawet o jedną czwartą. To działalność szkodliwa i czysto prywatna" - mówi o projekcie Ziobry Kaczyński.

Prezes PiS uważa, że jego partia nie pozostawiła poza sobą jakiejkolwiek większej grupy elektoratu. Kaczyński przytacza przykład ugrupowania Marka Jurka, które przyciągnęło 1 proc. wyborców, czy też PJN, na które głosowało 2 proc. Polaków. Kaczyński twierdzi też, że najłatwiej przyciągnąć nowych wyborców, ale w ramach Prawa i Sprawiedliwości. Uważa też, że gdyby nie ostatni tydzień, wynik partii byłby o kilka procent lepszy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

Zofia
 • Zofia
 • 12.02.2012 13:35

Szkoda,że"mędrcy",którzy tak dziarsko kpią z pana Kaczyńskiego,głosowali na PO,Palikotów albo wcale nie głosowali.Mądrości pana Kaczyńskiego nie mogą docenić osoby ograniczone i edukowane przez telewizje/najróżniejsze/.Prawdziwe dobro Ojczyzny,od wieków,leżało na sercu tylko mądrym Polakom.Elita/z definicji/zawsze stanowi mniejszość!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem najciekawszy jest ten fragment:
"Kohl najpierw przez lata przegrywał, potem miał cztery kadencje. Najważniejsze jest to, że w końcu w jakimś momencie dochodzi do zmiany władzy"

- inaczej mówiąc prezes cały czas uważa, że jeszcze władzę odzyska, a potem ma nadzieję zatrzymać ją na 4 kadencje. :) Zawsze mu się coś tam niechcący wymsknie. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Absolutna prawda w wydaniu pana prezesa i jaka głębia mądrości.
Gdyby nie przegrał, to by wygrał!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj tak tak, panie dziejku - zeby babcia miała drucik to byłby parasol.

janinaH 09.01.2012 19:23 - a te 20% co głosuje na Kaczyńskiego z czego żyje? Z tacy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

@janinaH korytko też kiedyś się skończy, ludzka cierpliwość ma pewne granice.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gosia lis łodź archeologia
 • gosia lis łodź archeologia
 • 10.01.2012 21:33

A mnie się śniło,że Kaczyński siedział na środku sejmu tylko z Blaszczakiem. Naprzeciwko kilku z Po i Kaczyńskiemu poleciały łzy z oczu i powiedział słowa : pokonaliście mnie!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
mirek lesiak
 • mirek lesiak
 • 09.01.2012 23:27

No cóż mądry Polak po szkodzie ...... teraz dopiero wezmą się za nas i tak nas opodatkują i obciążą dodatkowymi opłatami za co kolwiek że odechce nam się żyć.W POLSCE to co polskie powoli przestaje istnieć; największe zakłady pracy musiały zostać sprywatyzowane[zlikwidowane] tak na prawdę to dąży się do prywatyzacji wszystkiego.A...ludzie będą płacić coraz więcej i jeszcze więcej nie doczekując nawet swojej emerytury.Popatrzmy na życie 2-3 lata wstecz jakoś mniej nerwowo się żyło i starczało w miarę na wszystko...a teraz ciężko jest dociągnąć do końca miesiąca . MAX68

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
 • Taliesin
 • 09.01.2012 22:38

proste zestawienie faktów :podatki, bezrobocie ,wzrost gospodarczy,korupcja.Jakie były za Kaczyńskiego ,a jakie są za Tuska.Wodę z mózgów można robić do czasu i mamić ludzi "sprawą Blidy"czy "pobudkami"o 6 rano.W końcu tylko debile będą się na to nabierać.A tyle krwi ile popłynęło za kadencji tego geniusza z kaszub to nawet Jaruzelski nie ma na kącie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
doPiSek
 • doPiSek
 • 09.01.2012 22:15

Powiedział też w tym wywiadzie ,że sprawy idą w dobrą stronę i dlatego Tusk wygrał II kadencję !

Komentarz został ukrytyrozwiń
antykaczka
 • antykaczka
 • 09.01.2012 21:36

A ja chciałbym wiedzieć czy pan kartofel już się dowiedział, jak zresztą obiecywał co za wredne polaczki nie chciały na niego głosować i dlaczego. Jak to zrozumie i wyjaśni tą sprawę, to dajcie znać a narazie dajcie sobie z kaczką spokój niech się moczy w sosie z pisuarów

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.