Facebook Google+ Twitter

Jarosław Kaczyński chce się spotkać z premierem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-03 14:15

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do Donalda Tuska wyraża gotowość do spotkania z premierem jeszcze w tym tygodniu. Tematem rozmowy ma być kryzys gospodarczy.

Jarosław Kaczyński wyraża w liście zadowolenie, że Donald Tusk jest gotowy do rozmowy na temat kryzysu ekonomicznego i finansowego w Polsce. Prezes PiS pisze też, że rozmowa na temat przeciwdziałania kryzysowi "jest niezbędna dla współpracy rządu i opozycji w sprawach kluczowych dla państwa". Podkreśla, że "spotkanie z premierem musi mieć charakter: ściśle merytoryczny, a nie jedynie propagandowy", a rozmowa obu polityków jest potrzebna Polsce i rodakom. "Wierzę, że tym rozmowom będzie towarzyszyć odpowiedzialność za wspólne państwo" - zaznacza szef PiS.

Donald Tusk chciał się spotkać z delegatami PiS na sobotnio-niedzielnym kongresie programowym tej partii w Krakowie. Szef rządu chciał rozmawiać o wyjściu obronną ręką z kryzysu. Jednak prezes PiS Jarosław Kaczyński zaprosił premiera na spotkanie z delegatami kongresu i członkami klubu parlamentarnego partii w niedzielę wieczorem, po zakończeniu kongresu. Donald Tusk zaproszenia nie przyjął. Wyjaśniał, że z Jarosławem Kaczyńskim i parlamentarzystami PiS widzi się regularnie w Warszawie i może się z nimi spotkać na miejscu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.