Facebook Google+ Twitter

Jarosław Kaczyński chce zmiany systemu kontroli głosowania w wyborach

Prezes PiS w obawie o rzetelność wyborów, postuluje wprowadzenie nowego systemu kontroli głosowania. "Tusk boi się niezależnego liczenia głosów" - twierdzi Jarosław Kaczyński.

 / Fot. PAP/Bartłomiej ZborowskiDonald Tusk komentując plany Prawa i Sprawiedliwości mówi, że godzą w dobre imię państwa polskiego podważając jego "wiarygodność, uczciwość i rzetelność wyborów" - podaje serwis polskieradio.pl

Lider PiS w rozmowie z tvn24 skwitował słowa Tuska twierdząc, że ten widocznie obawia się kontroli wyborów i sprawiedliwego wyniku głosowania. "Strzeżonego pan Bóg strzeże. Po co są ci wszyscy, którzy w ramach normalnego mechanizmu wyborczego kontrolują wybory - mężowie zaufania, członkowie komisji wyborczych z różnych partii?" - zastanawia się Kaczyński. Dodaje, że słowa Tuska wywołały u niego obawę o polską demokrację, a on sam daje sobie w ten sposób "niedobre świadectwo".

Jarosław Kaczyński ma zastrzeżenia co do jakości wyborów w Polsce, dlatego on i jego partia przygotowali alternatywny system liczenia głosów. Opierałby on się będzie na tzw. mężach zaufania, działających wewnątrz systemu. Będą oni mieli prawo być obecni przy głosowaniu i wnosić uwagi do protokołu. "System będzie służył, żeby głosy były policzone, żeby każdy wiedział, że nie wszystko można"- mówi prezes PiS.

Kaczyński powołuje się przy tym na sytuację mającą miejsce w maju ubiegłego roku w Moskwie, kiedy to przedstawiciele Państwowej Komisji Wyborczej wzięli udział w konferencji poświęconej prawu wyborczemu w Polsce i Rosji. "Mieliśmy tego rodzaju dziwne wydarzenia, jak wizyty przedstawicieli Państwowej Komisji Wyborczej w Moskwie - Zwykła współpraca? W jakiej sprawie? Czy w Rosji są wybory, o których można powiedzieć, że są uczciwe?" - zastanawia się Kaczyński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

I nie szkoda Państwu czasu na spory? Jak by nie liczono głosów, kto by nie wygrał, dla nas nic się nie zmieni. Te przepychanki wśród polityków to nie walka o dobro kraju, tylko o miejsce przy eurokorycie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ruskie swych agentów najczęściej lokują w środowisku wojskowym. Następstwem tego są katastrofy m.in. lotnicze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kaczyński nie ma pomysłu na kampanię wyborczą o Parlamentu Europejskiego . Skupiła się na [ spoty ] na polityce wewnętrznej . Fotografuje się z trzodą chlewną , krowami a co chcą załatwić w Unii ani zdania . Kolejnym tematem kampanii to dyskredytacja Tuska i jego rządu . PiS wybory przegra . Kaczyński doskonale sobie z tego daje sprawę więc co wyciąga ?
Fałszowanie wyników wyborów . Podważanie uczciwości Komisji Wyborczej . Kolejnym absurdem sugerowanie umiejscowienia serwerów w Rosji . To wszystko ma usprawiedliwiać przegraną eurosceptyków z PiS -u.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeszcze jeden, z wielu, akt dezawuujący Państwo Polskie. Tak może działać tylko obcy agent (najprawdopodobniej KGB z przedłużeniem) a nie Polak, który ma inne poglądy. W sieci też jest ich sporo, przynajmniej ja ich dostrzegam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Osoby, które twierdzą, że Jarosław Kaczyński prowadzi jakąś grę są, to osobnicy u których w ich głowach zagnieździł się przekaz z lat 2005-2007, kiedy Platforma prowadziła kampanie oszczerczą wobec PIS. Piętno owej propagandy wywarło ogromne spustoszenie w umysłach tych ludzi skoro jeszcze dziś uwidacznia się w komentarzach jako chorobowa jednostka obsesyjna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dochodzi już do tego, że Jaruś nie wierzy już własnym wielbicielom jego złotych mysli. W każdej komisji, są, a przynajmniej powinni być, przedstwaiciele głównych parti a są i mężowie zaufania. Tutaj Jarkowi chodzi tylko i wyłącznie o podważenie sprawnosci państwa, oraz dalsze sianie nienawiści.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Alternatywne liczenie to głosy na PiS liczyć razy dwa :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie - tu nie chodzi o mężów zaufania, ale o "alternatywny sposób liczenia". Co by to miało oznaczać i jak wyglądać technicznie -to już słodka tajemnica prezesa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

p. Robercie, gdy innych argumentów brak wówczas najłatwiej komuś zarzucać, że się na danej sprawie nie zna i już. Tak Pan czynisz. Szkoda tylko, że zaślepiony miłością do Kaczyńskiego nie zauważa Pan jego podstępnej gry.
Mężowie zaufania - to nic nowego--> no właśnie, a więc dlaczego prezes Pisu robi wokół tego tyle medialnego szumu, akurat teraz. Bo wie, że znowu przegra, a przecież ma osobiste poczucie dziejowej misji i bycia tym jednym wyjątkowym i najlepszym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szanowne Państwo już w swoim żywiole , komentowania zagadnień o których nie mają pojęcia. Mężowie zaufania - to nic nowego , od lat w Ordynacji Wyborczej.
Niestety muszę Państwa zmartwić , tego Kaczyński i jego eksperci nie wymyślili !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.