Facebook Google+ Twitter

Jarosław Kaczyński: Europa musi być solidarna

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-23 16:23

Prezes PiS Jarosław Kaczyński apeluje o solidarną Europę. Szef Prawa i Sprawiedliwości powiedział podczas konwencji partii w Rzeszowie, że ostatnio w Unii Europejskiej trudno jest mówić o równości - czego przykładem jest sytuacja polskich stoczni i braku pomocy dla nich.

- Polskim pracownikom za granicą oferuje się niższe wynagrodzenia, a nasi imigranci mają mniejsze prawa, niż mniejszości w Polsce - zaznaczył Jarosław Kaczyński. Wyraził on także przekonanie, że równości brakuje również w kwestiach energetycznych. Dodał, iż Europie potrzebna jest solidarność rozumiana jako zrównoważony rozwój wszystkich członków Wspólnoty i ujednolicenie poziomu życia obywateli Unii.

Jarosław Kaczyński podkreślił, że kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do europarlamentu mają możliwości i umiejętności, które pozwolą im walczyć o interes narodowy. Jak dodał, europosłowie PiS należą i będą należeć do frakcji konserwatystów. - Klub ten będzie nie tylko dawał swoim członkom swobodę, ale też zmieniał w niemałym stopniu geografię polityczną Parlamentu Europejskiego. Będzie pozwalał na to, by radykalna dominacja jednego narodu w obydwu grupach Unii - czyli Europejskiej Partii Ludowej i Partii Socjalistycznej - się skończyła - dodał prezes Kaczyński.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.