Facebook Google+ Twitter

Jarosław Kaczyński: Gabinet Tuska rządzi, ale nie panuje

Jarosław Kaczyński powiedział, że za sprawą rządu Donalda Tuska, w Polsce ponownie mają wiele do powiedzenia potężni ludzie biznesu, którzy zawsze robili wielkie interesy nie licząc się z polskim społeczeństwem.

Sonda

Premier Tusk powinien rządzić czy panować?

 / Fot. PAP/Przemysław PiątkowskiJarosław Kaczyński powiedział, żeby wszyscy, którzy pragną zmiany w Polsce nie przestali wątpić, bo prędzej czy później ona nastąpi. Potrzeba tylko cierpliwości, wytrwałości i dyscypliny.

Kaczyński zwrócił uwagę, że rząd PO tak już się kompromituje, że część mediów mainstreamu o tym wspomina. Dlatego Prawo i Sprawiedliwość organizuje w marcu manifestacje; w ten sposób chce pobudzić społeczeństwo do działania, zdynamizować je.

Bo według prezesa PiS, obecna władza jest skierowana przeciwko obywatelom polskim, reforma emerytalna proponowana przez Tuska jest tego najlepszym przykładem: "Ta władza ma zwyczaj, w razie kłopotów sięgać do kieszeni najbiedniejszych Polaków"- mówił w TV Trwam.

Do tego, rząd Tuska kompletnie nie liczy się z prawem; pomimo tego, że PO nazywa się partią liberalną, tłumi wolność. Kaczyński tutaj wspomniał nieprzyznanie koncesji TV Trwam na nadawanie na multipleksie: "Ta władza, nie chce, aby Polacy. mieli możliwość wyboru, a każda możliwość wyboru to podstawa wolności" - mówił. Z kolei próba ograniczenia lekcji religii jest niezgodna z konkordatem i forsowanie tego pomysłu, w jego opinii jest zwykłym łamaniem prawa.

Według prezesa PiS, te wszystkie zachowania władzy, biorą się stąd, że jej członkowie są niedojrzali do rządzenia. Jego zdaniem prawdziwa władza, tak, która jest w stanie dobrze rządzić, musi odwoływać się do wartości chrześcijańskich, inaczej nie będzie w stanie zrozumieć czym jest rzeczywistości czym jest praca na rzecz dobra wspólnego.

Drugim z powodów, jest fakt, iż rząd Tuska rządzi, ale nie panuje. Panują potężni oligarchowie, którzy robią interesy kosztem społeczeństwa. Rząd Tuska reprezentuje ich interesy.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku.
Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

ala
 • ala
 • 13.03.2012 13:53

Jak widzę komentarze tych wszystkich pajaców którzy są za PO,to niedobrze mi się robi..To roboty nieroby,ale już!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
jozef
 • jozef
 • 12.03.2012 16:06

a ja mowie ze telewizji trwam nie bedzie do prywatnej spolki rydzyka.a z tymi kaczynskimi to jest bardzo dziwne i nieprzejzyste wrecz podejrzane.wszyscy milcza ktos im zatkal usta

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 12.03.2012 15:49

Będzie TV Trwam i będzie taczkowany rząd Tuska. To pewne. A i Tusk musi przeprosić TV Trwam!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
><
 • ><
 • 12.03.2012 15:34

Bo piszą chamy z PO Pani Weroniko. Na chamów najlepsze jest też chamstwo.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katolik
 • Katolik
 • 12.03.2012 14:59

NALEŻY TO DAĆ DO PRZECZYTANIA DLA WSZYSTKICH, a przede wszystkim dla tych ogłupionych przez :Rydzyka , Jarosława Kaczyńskiego .
Dlaczego Episkopat nie poparł telewizji "Trwam" w walce o miejsce na multipleksie cyfrowym? Zdaniem księdza Kazimierza Sowy, podczas spotkania Episkopatu, jeden z biskupów miał powiedzieć niech mnie ręka boska od tego broni. Ksiądz Sowa mówi więc Monice Olejnik że to dowód na to, że biskupi nie chcą, by telewizja ojca Rydzyka uzyskała oficjalną pieczątkę Episkopatu.
Duchowny przytacza też słowa biskupa Tadeusza Pieronka, który wyjaśnił, jak naprawdę skonstruowana jest spółka. Biskup Tadeusz Pieronek powiedział wprost, że od strony formalnej to jest prywatne przedsięwzięcie, która na ten cel chciała pożyczyć pieniądze od pewnego zakonu katolickiego. A tworzy się taki mit, że mamy do czynienia z telewizją katolicką, która tylko dlatego, że jest katolicka i w wymiarze treściowym antyrządowa, no to jest zwalczana przez ten rząd To powiedział na antenie Radia ZET ksiądz Sowa.
Dlatego też kapłan wzywa biskupów, by jasno dali do zrozumienia wiernym, że telewizja Trwam nie jest oficjalnym głosem Kościoła. To zasługuje na szczerą ocenę i refleksję ze strony, na przykład, Komisji ds. środków przekazu, na czele której stoi arcybiskup Głódź - mówi.
TAKICH DUCHOWNYCH NALEŻY SŁUCHAĆ ,GDYŻ ONI REPREZENTUJĄ GODNIE NAS I NASZĄ WIARĘ W BOGA w Kościele Katolickim .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przerażają mnie niektóre komentarze..Artykuł jest o Jarosławie Kaczyńskim,a nie o jego rodzicach!!Czy ktoś się Was anonimowe pismaki pyta kim byli Wasi rodzice??
Nie jestem za Kaczyńskim,ani też za Tuskiem,ale denerwuje mnie jak krytykowani są jacyś rodzice,czy dziadkowie,bo już nawet pisano o dziadku Donalda Tuska...
U kogoś drzazgę w oku widzicie a w swoim belki nie zauważacie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rumit
 • Rumit
 • 12.03.2012 14:42

Uważam, że TV -TRWAM powinna posiadać prawo nadawania swego programu na antenie całego kraju.
PIS jeżeli chce odkleić się od smoły, to wraz z poćwiartowanymi partyjkami niech się zjednoczą, gdyż w
przeciwnym wypadku nie mają żadnych szans na zdobycie zaufania społecznego, a ponadto muszą :
Po pierwsze: Przedstawić narodowi ODPOWIEDNIEGO kandydata na premiera/ nie dupka /
Po drugie : Przedłożyć czytelny i przejrzysty program działania rządu.
Po trzecie : Sformułować imienny wykaz kandydatów / bezpartyjnych, fachowców / na ministrów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
edo
 • edo
 • 12.03.2012 14:38

Dług Publiczny 940 997 374 210. Znowu Wałęsę trzeba będzie do kongresu wysyłać.
"We the people"
Aplauz
30% zniżki
Ale przynajmniej nie rządzi Kaczuś 530 000 000 000 stan początkowy 550 000 000 000. Stan końcowy. Reszta to już dzieło Donalda Tuska.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gucio
 • gucio
 • 12.03.2012 14:23

janek przechodzi obecnie kuracje.uczy sie mowic jezykiem nelly.robi postepy i nalezy oczekiwac jego powrotu do polityki.postanowil rowniez zmienic kolor kapelusza.rowniez janka interesuje co zacz ten kaczynski.skad przyszli jego rodzice czy sa pochodzenia zydowskiego czy arabskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kuba Wolski
 • Kuba Wolski
 • 12.03.2012 13:47

Jan Rokita w wywiadzie powiedział że rząd Tuska nie rozwiązuje problemów które przed nim stoją ,a raczej próbuje oszukać i wykiwać społeczeństwo. On rządzi sprytem a raczej oszukuje społeczeństwo i po drodze wykańcza urojonych przeciwników. Tusk to wszechobecny PR, nie konkretne działania, to słowa Rokity.

Powiedział również że Tusk nie długo przejdzie do historii. Chwała Bogu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.