Facebook Google+ Twitter

Jarosław Kaczyński jest już "po drugiej stronie rzeki"?

Jarosław Kaczyński, do niedawna wyjątkowo aktywny polityk, którego codziennie po kilka razy pokazywano i cytowano w telewizjach, radiach i prasie, o tym co powiedział w jakiejś sprawie i jak ocenia na przykład pracę rządu – nagle zamilkł. Rzecznik Hofman wyjaśnia: Prezes się nie wycofa.

 / Fot. Wikimedia CommonsNiejednemu, zwłaszcza spośród gorliwych zwolenników, teraz go brakuje. Bo prezes PiS to jednak odmienne zdanie niemal we wszystkich istotnych sprawach Polski, Niemiec, Rosji i świata. To człowiek troski o stan bezpieczeństwa gazowego i naszej gospodarki, i w ogóle społeczeństwa - to także polityk, który wie czego chce od prawdziwej Polski i prawdziwych Polaków. Szkoda, że go nagle zabrakło.

Gdzie się podział Jarosław Kaczyński ze swoimi ambitnymi pomysłami słynnych debat o gospodarce, finansach, służbie zdrowia, itp? Gdzie jest prezes, który jeszcze niedawno zapowiadał po raz enty, że na początku 2013 roku PiS złoży w Sejmie konstruktywne wotum nieufności dla rządu i – jak mówił - "będziemy próbowali powołać nowy rząd", pod kierunkiem prof. Piotra Glińskiego, lepszy i skuteczniejszy niż obecny, bezradny, "nic nie potrafiący", koalicyjny PO-PSL.

Gdzie przepadł ten energiczny Kaczyński, który kilka tygodni temu mówił o potrzebie odebrania prawa Mniejszości Niemieckiej, przede wszystkim na Śląsku Opolskim? Gdzie przepadł ten zręczny, choć – zdaniem niektórych - męczący polityk, który wielokrotnie przekonywał, że w Polsce mamy obecnie do czynienia ze "skrajnym postkomunizmem"? No i wreszcie nie wypada nie zapytać, gdzie jest ten Kaczyński, który twardo i niezłomnie powtarzał: "Podtrzymujemy twierdzenia o zamachu"?

Być może odpowiedzią na te trudne pytania są informacje "Tygodnika Powszechnego", który przedstawia prezesa wyznanie: "Jestem już stary, jestem po drugiej stronie rzeki". Takie wyznanie - według "Tygodnika" miał minionej jesieni złożyć swoim zaufanym współpracownikom Jarosław Kaczyński. Czy jednak te słowa są prawdziwe i szczere i czy znowu prezes PiS nie rzuca – jak wiele razy to robił – słów na wiatr? Czy ktoś jeszcze chce mu wierzyć, że – mówiąc "po drugiej stronie rzeki" – chce wycofać się z polityki? - A jaką inną działalność potrafi uprawiać? - pyta w rozmowie z portalem Gazeta.pl, dr Wojciech Jabłoński z Uniwersytetu Warszawskiego.

Zdaniem dr. Wojciecha Jabłońskiego - tę wypowiedź, na pierwszy rzut ucha bardzo ludzką, też należy rozpatrywać w kategoriach działania politycznego, bo całe dorosłe życie Jarosława Kaczyńskiego było polityką. Jak podkreśla politolog - z politycznego punktu widzenia, należy zapytać: "komu taka wypowiedź może przynieść korzyść"? I odpowiada: Kaczyńskiemu. Tu proponuje, abyśmy przypomnieli sobie kampanię wyborczą z 2010 roku, kiedy "strategia ocieplania wizerunku przynosiła mu zyski".

"Tygodnik Powszechny" nie stawia w sprawie prezesa PiS żadnych tez bez pokrycia. Przytacza obiektywnie słowa bliskich współpracowników lidera Jarosława Kaczyńskiego. Według współpracowników prezes PiS, po katastrofie smoleńskiej poświęca się nie z pełnym oddaniem polityce, ale w coraz mniejszym stopniu. "Dużą część dnia poświęcam na rozmyślania, modlitwę", "jestem już stary" - miał mówić najbliższym i zaufanym swoim działaczom.

Politolog Wojciech Jabłoński z UW ponownie stawia – jak zaznacza - brutalne pytanie: "Jaką inną działalność potrafi uprawiać Jarosław Kaczyński?". "Co robiłby poza polityką (...) po 40 latach, bez rodziny? W tym momencie rodziną Jarosława Kaczyńskiego jest przede wszystkim jego pisowski dwór" - komentuje.

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (24):

Sortuj komentarze:

Wszystko wraca do "normy"..Prezes po szoku żałobnym stwierdził,że tylko polityka jest jego domeną.Tu ma rację bo został sam. Jako człowieka to go żałuję i mu współczuję. Matka była mu wszystkim.To jest zrozumiałe i nie podlega dyskusji. Obecnie mamy kociołek z PO ..Na to liczy Kaczyński.Uważa,że gdy 2 się bije ....to...... i tu ma niestety rację. Kaczyński czeka jak sęp na zdobycz...Jeszcze ta pani Pawłowicz. Uważam,że ona przeszarżowała i skutki będą dla nie nie miłe.. Chyba jest jakaś przyzwoitość nawet w naszym Sejmie ?? Ja też nie widzę pani Grodzkiej na te proponowane stanowisko..Za duża prowokacja Palikota..Normalni wyborcy tego raczej nie poprą.Przecież u Polikota mają innych posłów..Po co prowokować....

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Panie Zdzisławie
Niesiołowskiego da się znieść , reaguje tylko na zaczepki natomiast " Pawłowicz "w PiS to co drugi poseł.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mamy nowy pasztet pani PROFESOR POWŁOWICZ..Jest to niesamowita kobieta." pełna wdzięku,subtelna i tkliwa dla innych " Tak by chcieli w PIS widzieć tą panią.
Ona jest żałosna,groteskowa gdyż jej odzywki w Sejmie w stylu "spie....j" za nic nie odnoszą się do stopnia naukowego , który posiada. Odniesienie do pana Niesiołowskiego jest raczej mniej trafne gdyż on ma również ostry język,ale bardziej kulturalny..
Takich to mamy posłow pełnych pychy i braku tolerancji szczególnie w PIS gdzie takich przypadków było więcej chciażby ten gdzi jeden z posłów powiedział" należy wiieszać i palić samochody"..To wystarczy za komentarz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przecież oni nie są tam by rządzić, tylko żeby mieć przyjemne zarobki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przyznam szczerze , jak zobaczyłam prezesa na konferencji prasowej w pełnej " formie " byłam zdumiona .
Retoryka taka sama ...no i recepta na kryzys [?]
Na pytanie o zachowanie pani Pawłowicz odpowiedział w swoim stylu ....najpierw zajmijcie się Niesiołowskim.
Nie przypominam sobie aby kiedykolwiek Niesiołowski wygłaszał takie mowy z trybuny sejmowej jak to zrobiła posłanka Pawłowicz .

Komentarz został ukrytyrozwiń

W sumie i PO i PiS żyją od paru lat w jakimś innym świecie. - Takim, w którym najbardziej liczą się ich przepychanki, a obywatele mają siedzieć cicho i się cieszyć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

PO "drugiej stronie lustra" też i to od dawna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Jadwigo, ale prof. Pawłowicz już była w związku... (Radzieckim).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ktoś z szanownych komentatorów powiedział o Jarosławie Kaczyńskim,że "On jest na drugim brzegu rzeki".
Uważam,że to jest sądaż po to aby zbadać nastroje społeczeństwa.On i jego ekipa uważa,że żal,smutek graja na jego korzyść tak jak sprawa Smoleńska..Kaczyński to jest super cwaniak medialny..Gra wszystkim...
W zasadzie jest żałosny....

Komentarz został ukrytyrozwiń

http://pospolit.pl/krystyna-pawlowicz-wstapila-w-zwiazek-partnerski/

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.