Facebook Google+ Twitter

Jarosław Kaczyński: Jesteśmy za wprowadzeniem kary śmierci

Na piątkowej konferencji prasowej Jarosław Kaczyński mówił o potrzebie przywrócenia kary śmierci w przypadku najcięższych zbrodni. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział skierowanie projektu w tej sprawie pod obrady Sejmu.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellWedług Jarosława Kaczyńskiego przeciętny pobyt w więzieniu za zabójstwo to 7 lat natomiast za pobicie ze skutkiem śmiertelnym - 3,5 roku. Kaczyński mówił na zwołanej konferencji prasowej, że tę sytuację trzeba zmienić.

"Państwo jest po to, żeby chronić uczciwych obywateli i zwalczać przestępczość, żeby przeciętny Polak mógł czuć się bezpiecznie" - powiedział Kaczyński.

W projekcie, który PiS skieruje do Sejmu, znajdzie się obok propozycji przywrócenia kary śmierci także zapis, wnioskujący podniesienie kar za zabójstwa i zniesienie możliwości przedterminowego zwolnienia. Kolejnym pomysłem jest też zaostrzenie kary za pobicie ze skutkiem śmiertelnym - informuje tvn24.pl

Jarosław Kaczyński powiedział, że zdaje sobie sprawę z obiekcji Unii Europejskiej dotyczącej kary śmierci. "Chciałem przypomnieć, że nie ma przepisu UE, który zabrania stosowania kary śmierci. A to, że tamtejsze elity są przeciw, dlaczego mamy się tym kierować? Jesteśmy suwerennym państwem" - stwierdził na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński.

"To jest mgła, żeby nie pokazywać tego, co dzieje się w PiS. Kolejna przykrywka" - tak Małgorzata Kidawa-Błońska (PO) skomentowała pomysł Jarosława Kaczyńskiego w rozmowie z tvn24.pl. Posłanka zauważyła również, że pomysł Jarosława Kaczyńskiego jest sprzeczny z nauką Jana Pawła II na którego PiS często się powołuje.

Leszek Miller (SLD) mówił o "wyścigu" między PiS a Solidarną Polską. Według byłego premiera dyskusja na temat kary śmierci po raz kolejny "spolaryzuje polską opinię publiczną".Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (36):

Sortuj komentarze:

leon nowak
  • leon nowak
  • 05.08.2012 12:14

Kara śmierci nie jest karą którą mozna odbyć, Jest zabójstwem

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
  • puchacz
  • 27.11.2011 11:40

kaczynski papuguje niektóre stany USA przecież wiadomo ze to lizus jankesów a wróg europy ze wszystkimi błahostkami jedzie za atlantyk na szcęscie prezydentem USA jest teraz obama którego świat ceni

Komentarz został ukrytyrozwiń

@ Marek Chorążewicz

Ja się przy pomyśle nie upieram. Można ujawnić dane "kata".

Chodzi nade wszystko o to, żeby właśnie nie rozmywać odpowiedzialności. W przypadku gdy wyrok wykonuje zawodowy kat, odpowiedzialność innych za funkcjonowanie takiego, a nie innego prawa, jest jeszcze bardziej rozmyta.
Ten pomysł rozmywa ją mniej.

To dotyczy w ogóle wszystkich wyborów w tak zwanej demokracji.
Chodzi o to, żeby jak najbardziej unikać sytuacji, w której można bezkarnie ( choćby tłumacząc sobie samemu pokrętnie) zjeść ciastko i mieć ciastko.

Wybór ma być odczuwalną odpowiedzialnością za wybór.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Artur Wojnowski
Pomysł ciekawy, tyle tylko, że jest to uciekanie od przyjęcia odpowiedzialności na siebie. Zasada ukrywania swojej tożsamości, konkursy, losowania jednak nie wydają się dobre...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Technicznie można rozwiązać problem wykonania zastrzyku tak, żeby obciążyć sumienia wszystkich
zwolenników ( albo nikogo, zależy jak na to spojrzeć).

Każdy zwolennik rejestruje się na stronie internetowej i wciska ENTER. O odpowiedniej godzinie system losuje tego, którego wcześniej wyrażona zgoda rzeczywiście uruchomi dalszą procedurę.
Pozostaje anonimowy. W ten sposób nikt ze zwolenników nie może być pewnym, czy to nie on "wstrzyknął truciznę".

Swoją drogą, ciekawe ilu byłoby wtedy chętnych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Skoro prezes PiS, znawca dekalogu, proponuje przywrócenia kary śmierci, a zwolenników znajdzie w każdej opcji politycznej oraz we wszystkich społecznościach religijnych, pozostaje ustalić kto i jak ma w imię (Boga? Wysokiej Sprawiedliwości? Społeczeństwa? Państwa?) likwidować te (Śmieci? Człowieka, który zbłądził?).

KTOŚ te czynności likwidacyjne musi przeprowadzić. Przecież konkretną czynność wykonuje nie sąd, nie policja, nie służby więzienne, nie państwo tylko Iksiński czy Iksińska. Trzeba stworzyć odpowiednią otoczkę filozoficzną, aby tę funkcję kata ktoś mógł wykonywać bez obciążania swojego sumienia. Tu będą potrzebne różne wolty i wygibasy moralizatorów kościelnych i wszystkich zwolenników kary śmierci. Od kogo dostaną dyspensę za ten ciężki grzech zabójstwa człekokształtnych wyrzutków społecznych. Wszak to już ukształtowane istoty boskie(?), nie tak jak ta masa embrionalnych komórek znajdujących się w probówkach, tych bezbożnych instytucji zajmujących się zapładnianiem in vitro.

Komentarz został ukrytyrozwiń
olek kan
  • olek kan
  • 26.11.2011 11:10

im glupszy zakaz tym wiecej ma "wyedukowanych" obroncow.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@issa - po pierwsze primo szanowna isso -brak mi Twojej definicji "dewianta", a po drugie primo - jest on, ten dewiant wg.tzw. obrońców życia człowiekiem od chwili poczęcia.
Jesli jest człowiekiem niezdolnym funkcjonowac w społeczeństwie wg. przyjetych norm moralnych, należy go odizolować dożywotnio, bez możliwości wyjścia na wolność.
Kogo - isso - chcesz obarczyć fizycznym aktem odbierania zycia w majestacie prawa? Większego, czy mniejszego dewianta?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Janek R
  • Janek R
  • 26.11.2011 09:48

Podobno jesteśmy krajem suwerennym a skoro tak;to jaki problem ,by wprowadzić karę śmierci?

W Stanach Zjednoczonych jest kara śmierci - i w wielu innych krajach.

Niemcy i Francja jak im coś przeszkadza to wprowadzają poprawki , my też nie musimy oglądać się na innych!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan prezes, w ramach znanej demagogii znów, kokietuje "ciemny naród"/a "ciemny naród to kupi"/ Czerpanie wzorców od Łukaszenki nie jest najszczęśliwszym zagraniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.