Facebook Google+ Twitter

Jarosław Kaczyński kandydatem PiS na prezydenta

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2010-04-26 07:25

Jarosław Kaczyński jest kandydatem PiS na prezydenta Polski. W poniedziałek rano napisał o tym dziennik "Polska". Informacje te potwierdziła o godzinie 14 Polska Agencja Prasowa. Uzasadniając swoją decyzję Jarosław Kaczyński stwierdził: "musimy dokończyć misję ofiar katastrofy smoleńskiej".

Jarosław Kaczyński / Fot. Polska"Polska to nasze wspólne, wielkie zobowiązanie. Wymagające przezwyciężenia także osobistego cierpienia, podjęcia zadania pomimo osobistej tragedii. Dlatego podjąłem decyzję o kandydowaniu na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Mam w tej decyzji wsparcie rodziny. Wszystkich, którzy chcą kontynuować dzieło ofiar smoleńskiej tragedii, którzy chcą by prawa Polska i prawi Polacy - jak pięknie powiedział przewodniczący „Solidarności” Janusz Śniadek - na zawsze podnieśli głowy, wzywam do współpracy. Bądźmy razem. Dla Polski. Polska jest najważniejsza" - napisał na stronie pis.org.pl prezes PiS Jarosław Kaczyński.

O godzinie 15, Polska Agencja Prasowa doniosła, że do Państwowej Komisji Wyborczej zgłosił się
komitet wyborczy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Jeszcze w sobotę wcale nie było oczywiste, że prezes będzie reprezentował partię w tych wyborach. Rozpatrywane były dwie alternatywne kandydatury: Zyty Gilowskiej i Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Wystawienie przez PiS kobiety miało złagodzić wizerunek partii i przyciągnąć bardziej umiarkowanych wyborców. - Zyta Gilowska mogłaby przyciągnąć część elektoratu PO i z pewnością jako doświadczony polityk oraz profesor ekonomii bez trudu poradziłaby sobie w debacie z Bronisławem Komorowskim - mówi jeden z czołowych polityków PiS.

Jeszcze bardziej zaskakująca dla Platformy miała być kandydatura Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Minister pracy w rządzie Jarosława Kaczyńskiego jest znana z liberalnych poglądów w sferze obyczajowej oraz socjalnych w gospodarczej. Jej start był pomysłem na otworzenie ugrupowania na środowiska lekko na lewo od centrum. - Joanna Kluzik-Rostkowska mogłaby zaatakować PO z lewej flanki - mówi znany poseł PiS.

Obie te kandydatury mogły jednak nie zostać zaakceptowane przez najbardziej konserwatywnych wyborców partii Kaczyńskiego, a nawet wywołać sprzeciw prawego skrzydła samego PiS. Część polityków mogłaby wyłamać się z partyjnej dyscypliny i poprzeć np. Marka Jurka. - Trzeba też jasno powiedzieć, że Gilowska i Kluzik-Rostkowska słabo wypadły w sondażach. Znacznie gorzej od Jarosława Kaczyńskiego - mówi czołowy polityk partii.

Jednak sondaże nie są przychylne także dla prezesa PiS. Te publikowane w ostatnich dniach nie dają mu większych szans w wyborach. Zdecydowanym liderem pozostaje Bronisław Komorowski, któremu nie zaszkodziła nawet krytyka za zbyt pośpieszne decyzje personalne po śmierci Lecha Kaczyńskiego, dostrzegalna w samej PO. Według niektórych sondaży ma nawet szansę zwycięstwa w pierwszej turze wyborów.

To między innymi takie notowania powstrzymywały Jarosława Kaczyńskiego przed podjęciem szybkiej decyzji o starcie w wyborach. Dotkliwa porażka wyborcza lidera partii mogła zatrzymać rosnącą popularność samego ugrupowania. Słupki sondażowe PiS powoli, ale systematycznie rosły jeszcze przed katastrofą. Po niej poszybowały w górę z niespotykaną dotąd szybkością. - Z tego punktu widzenia bezpieczniej byłoby wystawić jedną z kobiet. Co prawda, miały mniejsze szanse na zwycięstwo, ale ich start chroniłby prezesa przed możliwością porażki - przyznaje członek władz PIS.

Czytaj dalej w serwisie polskatimes.pl.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (92):

Sortuj komentarze:

Donald Tusk wycofaj się z kandydowania o fotel prezydencki stwierdził jednoznacznie że nie zależy mu na żyrandolach i salonach.Jego wypowiedź pokazała jego stosunek do polityki jego powieżchowne aspiracje po drugie zdał sobie sprawę że może znowu przegrać a więc zachował sie zachowawczo jak bizmesmen który w czas wycofuje się w inwestowanie znając nastroje społeczne uchronił się od bankructwa na jakiś czas . ,jako premier cienko go widzę nie radzi sobie z rządzeniem i tyle. Czy wszystkiemu był winien Prezydent .Przecież to Prezydent został wybrany przez Naród a nie premier który nosił się nie elegancko te ciągłe spięcia na linii prezydent premier rząd pokazało że premier nie może wznieść się ponad partyjnie podziały .Tyle jest do zrobienia kraju a rząd chciał się zajmować zmiana konstytucji i odebrać wyborcom wybierania prezydenta przez powszechne wybory a wybierać miałoby Zgromadzenie Narodowe to zamach na demokracje!!! to jakieś poronione pomysły za którymi kryje się prawdziwa twarz Donalda Tuska Głosowałam na Tuska, ale teraz widzę, że to był ogromny błąd przeogromny. Jego zachowanie odbieram jako zamach na naszej Świętej Rzeczypospolitej, za którą tyle osób przelało krew. Nie może być jedynowładztwo w naszym kraju, bo wrócimy do czasów komuny. Mam nadzieję, że wyborcy się opamiętają na czas i następnym razem dobrze wybiorą.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Owszem, Pani Jadwigo, "przebierańce" nie są rodem z Marsa ale już dawno stały się wyrodem Polski i Polaków, na co wskazuje coraz "głębsze" zaangażowanie narodu w wybory jak i rzeczywiste możliwości wyboru - co z bólem dociera do świadomości. A potencjał jest - o czym się niedawno przekonały nie tylko "wyrody" ale i spostrzegło samo społeczeństwo. Czy to nie groźne?

Komentarz został ukrytyrozwiń

poprawka: ...w nadzwyczajne walory Jarosława...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rzecz w tym, że wiara w nadzwyczajne Jarosława zasadza się autentycznie - o ironio - na jego lapsusie w przemówieniu: "nikt nas nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne"... - no faktycznie. I szkoda zachodu. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

pozwalam sobie skopiować komentarz
odnośnie wypowiedzi pana Mariusza /bardzo celna/
Pani Jadwigo Pani doświadczenie w płynięciu pod prąd rzeki wielu denerwuje. Sami próbując nałykali się wiadomo czego i zrezygnowali. Postanowili płynąć z prądem , łatwo, przytulnie a ze cuchnie, człowiek do wszystkiego się przyzwyczai. A że młodzi się buntują to normalna rzecz.
Mnie mama zawsze powtarza ,,zapomniał wół jak cieleniem boł"

Komentarz został ukrytyrozwiń

normalnych sondażach wygląda blado.Głosy zbiera w zakrystiach. To niby ta siła i uczciwość ?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Zdzisławie pan to jest dopiero chory z nienawiści do wszystkiego co jest nie po pana myśli. Jarosław już był przy korycie.
Jarosław tak już skłócił naród że lepiej nie potrzeba. W swojej partii też nie lubi jak ktoś ma odmienne zdanie. Jeśli teraz wysoko przegra to mam nadzieje że na dłużej odda koryto innym a jego własna partia podziękuje mu zmianą na stanowisku prezesa. Nie widzi pan że popiera go grupka przydupasów partyjnych i starsza niedouczona częśc społeczeństwa?
Sondaż na pogrzebie odzwierciedla co najwyżej słabośc kandydata który w n

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jaka jest różnica między rzeką a politykiem? Taka, że rzeka czasem zmienia koryto.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Robercie - te "przebierańce" to nie jest desant z Marsa. To są ludzie spośród nas a ich moralność jest wypadkową moralności społeczeństwa. Naszej moralności.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trafne spostrzeżenia Pani Jadwigo. Tylko czy my wybieramy? Czy naprawdę mamy jakikolwiek wybór?
Prezydenta - jeszcze można powiedzieć, że tak. Ale Sejm i Senat? Od 20 lat te same gęby na portretach! Same przebierańce!
A koryto napełniamy, rzeczywiście, my sami!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.