Facebook Google+ Twitter

Jarosław Kaczyński krytykuje nowy projekt ustawy medialnej

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-24 07:51

Zdaniem prezesa PiS, nowy projekt ustawy medialnej jest elementem planowej polityki Platformy Obywatelskiej wzmacniania - także finansowego nadawców komercyjnych.

Nowy projekt ustawy przewiduje powołanie Funduszu Zadań Publicznych, z którego miałaby być finansowana realizacja publicznej misji mediów. Te pieniądze byłyby dostępne także dla nadawców komercyjnych. Projekt zakłada też ograniczenie dochodów mediów publicznych z reklam. Pieniędzmi Funudszu kierowałaby 3- osobowa Rada wybierana przez Sejm.

Jarosław Kaczyński, który był gościem "Sygnałów Dnia" w Programie I Polskiego Radia, powiedział , że ustawa ma być "wyrazem wdzięczności Platformy Obywatelskiej" dla mediów prywatnych, które tak intensywnie wspierały PO w kampanii wyborczej i brutalnie atakowały PiS, gdy był on przy władzy". Zdaniem prezesa PiS, nowy projekt, to "cios w instytucje narodowe" , jakimi są media publiczne. Kaczyński jest zdania, że PO realizuje program, który ma na celu "wzmocnienie dwóch telewizji". "To pokazuje, jak naprawdę działa aparat polityczny w Polsce i dlaczego jest potrzebna IV Rzeczpospolita: aby tego rodzaju mechanizmy zlikwidować"- dodał prezes PiS.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.