Facebook Google+ Twitter

Jarosław Kaczyński ma poczucie, że prezydent został zamordowany

Katastrofa smoleńska, mimo badań i wyjaśnień komisji rządowej, prokuratorów i ekspertów, wciąż budzi kontrowersje. Najbardziej zainteresowany sprawą, Jarosław Kaczyński stwierdził, iż ma poczucie, że brat Lech został zamordowany.

Jutro druga rocznica śmierci Lecha Kaczyńskiego. Prezes Jarosław Kaczyński mówi, że ma poczucie, iż jego brat prezydent mógł zostać zamordowany. Zastrzega przy tym, że nawet, jeśli katastrofa smoleńska była tragicznym wypadkiem, to odpowiedzialność za nią ponosi premier Donald Tusk.

Według prezesa PiS, jego brat Lech naraził się tym, którzy nie chcą, żeby Polska była skuteczna "w swojej podmiotowości". Jego zdaniem wszystko wskazuje na to, że "skończyło się zamachem". Dlatego ma poczucie, że prezydent Lech Kaczyński został zamordowany. Takie osobiste wyznanie złożył Jarosław Kaczyński w rozmowie z dziennikarzem Onetu.

Bez względu na to, z jakiej przyczyny doszło do śmierci brata bliźniaka, Jarosław Kaczyński ma ogromną pretensję o to i czuje wielki wstręt – jak mówi - do Donalda Tuska. Twierdzi, że w Polsce i za granicą były osoby, które mogły skorzystać na śmierci Lecha Kaczyńskiego. I skorzystały. Nie ukrywa, w związku z tym "swojego negatywnego stosunku do Donalda Tuska". Podkreśla: "Jeśli to był tylko wypadek, to tym bardziej ponosi odpowiedzialność za śmierć Lecha Kaczyńskiego i całej delegacji prezydenckiej" - czytamy na – czytamy na kaczynski

Zapytany, czy chciałby ekshumacji brata i bratowej, prezes PiS odpowiedział, że nie wyklucza, iż będzie konieczna. Ale daje znać, że mogłoby to nastąpić za innej władzy. Wiadomo o jaką władzę chodzi. Jednak tym razem prezes nie mówi tego z niepodważalną pewnością. Wyjaśnia, że "jeśli w uczciwym śledztwie, po zmianie władzy, prokuratura uzna, że trzeba dokonać ekshumacji, to nie będzie wyjścia. Dla mnie to będzie strasznie trudna sprawa" – cytuje portal "Money".

Przypomnijmy, że w sprawie śledztwa smoleńskiego zapadła niedawno ważna decyzja. Na wniosek wojskowego prokuratora okręgowego w Warszawie, prokurator NPW wydał postanowienie o przedłużeniu śledztwa. To kolejne przedłużenie polskiego postępowania dotyczącego katastrofy smoleńskiej.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (26):

Sortuj komentarze:

Obserwator
 • Obserwator
 • 10.04.2012 12:54

oto LINK do osobistej interpretacji tej tragedii przez Poetę
http://www.dailymotion.com/video/xd9sj9_wskazowka-wiersz-juliusza-e-bolka_shortfilms#
to polska i rosyjska wersja wiersza Juliusza Erazma Bolka "Wskazówka".

Komentarz został ukrytyrozwiń
KonDonek
 • KonDonek
 • 10.04.2012 00:20

Tusk i jego Orkiestra z PO są skończeni.Już są politycznymi trupami!

Komentarz został ukrytyrozwiń
kowalski
 • kowalski
 • 09.04.2012 20:19

a ja mam poczucie,że Kaczyński jest jest szuja i najpodlejszy wichrzyciel w Polsce i co ty na to Kaczorku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
puchacz
 • puchacz
 • 09.04.2012 19:44

i przyjda nam jaśnie oświecone rządy kaczynskiego... padnijcie ryjkami przed mądroscią GURU macierewiczem .. w nim nadzieja czubkow...wypatrujcie ufoludka z marsa

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 09.04.2012 19:30

III RP pomału przechodzi do historii ! Czas budować państwo prawa .Czas skończyć z agenturalnym rządem!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek Ch.
 • Marek Ch.
 • 09.04.2012 19:20

Skoro były dwa wybuchy ;no to jak to nazwać!? Oczywiście że to był zamach! A skoro tak;no to Platforma jest już skończona!

Komentarz został ukrytyrozwiń
POpaprance
 • POpaprance
 • 09.04.2012 19:16

Popaprancom nie mozna wierzyć tak smo jak knmuchom .gdyz tusek i gajowy sa gwarantem spokojnych snów nie zlustrowanej zbieraninie SZKDNIKÓW NASZEJ OJCZYZNIE ZA CZASÓW PRL-uZ jeruzalskm i walęsa na czele

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej
 • Andrzej
 • 09.04.2012 19:14

brednie chorego człowieka

Komentarz został ukrytyrozwiń
wesolek
 • wesolek
 • 09.04.2012 18:58

ta choroba nie boli ale szkodzi naszemu krajowi jutro zamiast na demonstracje jarus zglos sie do przychodni zdrowia psychicznego

Komentarz został ukrytyrozwiń
Kamyk w lawinie
 • Kamyk w lawinie
 • 09.04.2012 16:59

Miłość cierpliwa jest,
łaskawa jest.
Miłość nie zazdrości,
nie szuka poklasku,
nie unosi się pychą;
nie jest bezwstydna,
nie szuka swego,
nie unosi się gniewem,
nie pamięta złego;
nie cieszy się z niesprawiedliwości,
lecz współweseli się z prawdą.
Wszystko znosi,
wszystkiemu wierzy,
we wszystkim pokłada nadzieję,
wszystko przetrzyma.
Miłość nigdy nie ustaje....
(1 list do Koryntian)

Miłość niech będzie bez obłudy. Miejcie wstręt do złego, podążajcie za dobrem. W miłości braterskiej nawzajem bądźcie życzliwi. W okazywaniu czci jedni drugich wyprzedzajcie. Nie opuszczajcie się w gorliwości. Bądźcie płomiennego ducha. Pełnijcie służbę Panu.
(List do Rzymian 12:9-11)

Oddajcie każdemu to, mu się należy: komu podatek - podatek, komu cło - cło, komu uległość - uległość, komu cześć - cześć. Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością. Kto bowiem miłuje bliźniego, wypełnił Prawo. Albowiem przykazania: Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj, i wszystkie inne - streszczają się w tym nakazie: Miłuj bliźniego swego jak siebie samego.

A zatem zachęcam was ja, więzień w Panu, abyście postępowali w sposób godny powołania, jakim zostaliście wezwani, z całą pokorą i cichością, z cierpliwością, znosząc siebie nawzajem w miłości.
(List do Efezjan 4:1-2)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.