Facebook Google+ Twitter

Jarosław Kaczyński na Kielecczyźnie

W poniedziałek na Kielecczyźnie gościł były premier, prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. Odwiedził dwa największe miasta regionu - Kielce i Ostrowiec Świętokrzyski.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński na spotkaniu z mieszkańcami Ostrowca Świetokrzyskiego. / Fot. Krzysztof KrzakW Kielcach Jarosław Kaczyński spotkał się z pracownikami Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, gdzie w Zakładzie Medycyny Nuklearnej uczestniczył w uruchomieniu pozytonowego tomografu emisyjnego, a następnie odwiedził studentów Uniwersytetu Humanistyczno - Przyrodniczego im. Jana Kochanowskiego. Wziął także udział w audycji Radia Kielce.

W godzinach popołudniowych wraz z przewodniczącym Zarządu Głównego PiS-u, Joachimem Brudzińskim, przewodniczącym Klubu Parlamentarnego PiS, Przemysławem Gosiewskim i posłem ziemi ostrowieckiej,
Jarosławem Rusieckim, były premier rządu RP przybył do Ostrowca Świętokrzyskiego. Tu na miejscowym cmentarzu złożył kwiaty pod pomnikiem poległych w wojnie polsko - bolszewickiej w 1920 roku gimnazjalistów z gimnazjum im. Joachima Chreptowicza, wśród których był Rusław Szydłowski, brat babci Jarosława i Lecha Kaczyńskich, Stefanii Szydłowskiej.

Następnie w sali teatralnej domu parafialnego "Michael", Jarosław Kaczyński spotkał się z mieszkańcami miasta. Przekonywał do słuszności polityki prowadzonej przez jego rząd w latach 2005 - 2007, krytycznie odnosił się do działań obecnie rządzącej Platformy Obywatelskiej, które określił jako prowadzone dla dobra wąskiej grupy ludzi, związanych z prywatnymi mediami. Szczególnie skrytykował pomysł prywatyzacji służby zdrowia. Starał się przekonać zebranych, że polityka prowadzona przez obecnie rządzących, określanych przez byłego premiera jako sprawiających wrażenie ludzi,którzy "odkryli kamień filozoficzny", nie jest jedyną perpektywą dla Polski.

Prezes Pod tym pomnikiem były premier złożył wiązanki kwiatów. / Fot. Krzysztof Krzak Jarosław Kaczyński odpowiadał także na pytania licznie przybyłych na spotkanie mieszkańców i dziennikarzy lokalnych mediów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Pierwsza fotka za mgłą...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.