Facebook Google+ Twitter

Jarosław Kaczyński nie rozpoznał brata. Czyżby manipulował tragedią?

Gra trumną, żeby jak najdłużej utrzymać ponad naturalne zainteresowanie tą sprawą, tak długo, jak długo będzie to można wykorzystywać. Normalny człowiek tak się nie zachowuje - powiedział dzisiaj Leszek Miller.

Były premier Leszek Miller w programie "Tak jest" w TVN24 skomentował wczorajszą konferencję Jarosława Kaczyńskiego słowami: "Gra trumną, żeby jak najdłużej utrzymać ponad naturalne zainteresowanie tą sprawą, tak długo, jak długo będzie to można wykorzystywać. Normalny człowiek tak się nie zachowuje".

Przypomnijmy że na konferencji Jarosław Kaczyński, pytany o ewentualną ekshumację szczątków prezydenckiej pary, powiedział że: "O ile rozpoznałem ciało ś.p. brata na lotnisku w Smoleńsku, m.in. po bliznach na ręce po ciężkim złamaniu, o tyle, gdy już w Polsce zobaczyłem ciało w trumnie, to był to człowiek, który zupełnie nie przypominał mojego brata. Mówiono mi, że to on". Dodał także: "z całą pewnością prezydent nie był generałem i nie nosił generalskich mundurów, to jest poza jakąkolwiek wątpliwością" - uzasadniając swoje obawy.

Leszek Miller uważa, że "to zamierzona gra". Dodaje także: "- Ja byłem na pogrzebie, uczestniczyłem w tej ceremonii i dowiaduję się, że patrzyłem na trumnę, w której nie ma doczesnych szczątków Lecha Kaczyńskiego. Mógłbym zapytać: dlaczego pan mnie oszukał panie Kaczyński, dlaczego pan oszukał miliony Polaków, którzy to obserwowali? Ale go nie zapytam, bo wtedy dałbym mu świadectwo, że jest w tym uczciwy. A nie jest".

Może dziwić, że ta dość bulwersująca deklaracja pojawia się teraz. Szef PiS powiedział, że nie rozpoznał ciała Lecha Kaczyńskiego po przywiezieniu go ze Smoleńska do Polski. "Nie chcę wchodzić z butami w sferę też psychicznych przeżyć Jarosława Kaczyńskiego, związanych z katastrofą" - Premier Donald Tusk skomentował wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego. "Minęło bardzo wiele miesięcy od tamtego czasu i nigdy nie słyszeliśmy z ust Jarosława Kaczyńskiego, aby kwestionował w związku z tym postępowanie kogokolwiek." - powiedział Tusk.

W ubiegłym tygodniu Naczelna Prokuratura Wojskowa poinformowała, że nieprawdziwa jest informacja podawana przez niektóre media, jakoby prokuratura prowadząca śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej podejrzewała, że w krypcie na Wawelu pochowano szczątki innych osób niż prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz jego małżonki Marii. W poniedziałek rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej, płk Zbigniew Rzepa powiedział, iż ubiegłotygodniowy komunikat zachowuje swoją aktualność.


Źródła:
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Nie-wchodze-w-sfere-psychicznych-przezyc-Kaczynskiego,wid,12969597,wiadomosc.html
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Czlowiek-w-trumnie-nie-przypominal-mojego-brata,wid,12964274,wiadomosc.html
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Moglbym-zapytac-Kaczynskiego-czemu-pan-mnie-oszukal,wid,12969946,wiadomosc.html?ticaid=1b75e&_ticrsn=3
TVN24

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

ulka
  • ulka
  • 07.01.2011 04:21

Miller trafnie ocenił sytuację.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozostaje czekać na oświadczenie,że:
- to nie są szczątki tego tupolewa,
- to nie są te "czarne skrzynki".

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.